Advert

Kızıl’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Gaziantep Spor Eski As Başkanı Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Kızıl, 10 Aralık İnsan Hakları ‘’ günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kızıl’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
Kızıl’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı admin
Advert

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL

Gaziantep Spor Eski As Başkanı Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Kızıl, 10 Aralık İnsan Hakları ‘’ günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Kızıl mesajında, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu kendine ilke edinen Devletimiz, muasır medeniyet seviyesinin de üstüne çıkma hedefleri doğrultusunda demokrasimizin daha ileri standartlara kavuşması ve tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanabilmesi için önemli reformları hayata geçirmeye devam etmektedir” dedi.
Devletimizin İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi yolunda uluslararası toplumlar tarafından sürdürülen çabalara yol gösterici işlevini bugünde sürdürmekte olduğunu belirten Kızıl sözlerine şöyle devam etti;

“Tüm dünyada insanların bilgilendirilmesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla evrensel bildirgenin kabul edilişinin yıl dönümü olan 10 Aralık tarihi “Dünya İnsan Hakları” olarak ilan edilmiştir.
Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen insan hakları evrensel bildirgesi ile her yıl 10 Aralık tarihi “Dünya İnsan Hakları Günü”, 10 Aralık’ta başlayan hafta ise “İnsan Hakları Haftası” olarak kutlanmaktadır.
1948 yılında kabul edilen insan hakları evrensel bildirgesi; İnsan haklarının anayasası olarak kabul edilmekle birlikte, insanın doğuştan sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlarken, her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye ve onur kırıcı cezalara tabii tutulamayacağını ilan eder.
İnsan hakları sorunu bütün ülkelerin gündeminde ilk sırada yer alırken, bütün Ülkelerin yönetimleri insan hakları ihlallerine meydan vermemenin mücadelesini yapmaktadır. Ancak insan haklarının korunması görevi sadece hükümetlerin başarabileceği bir iş değildir. Bu görev bütün kuruluşların ve bütün insanların işbirliğini gerektirmektedir. İnsan Hakları Bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun toplumda ve insanlarda bulunması büyük önem taşımaktadır.
Türkiye, Birleşmiş Milletler çerçevesinde oluşturulan temel insan hakları sözleşmelerinin tümüne taraftardır. Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen bildiri ile insanların daha bağımsız yaşamaları için;
– Medeni ve siyasi haklar uluslararası sözleşmesi.
– Ekonomik, sosyal ve kültürel haklar uluslararası sözleşmesi.
– İşkenceye karşı sözleşme.
– Irk ayrımcılığının önlenmesi  sözleşmesi.
– Kadınlara karşı ayrımcılığın önlenmesine yönelik uluslararası sözleşme.
– Çocuk hakları uluslararası   sözleşmesi.
Gibi 10 maddelik 6 temel insan hakları sözleşmesi hazırlamıştır. İnsan haklarını, insanların kendisi değil hiçbir ayrım yapmadan yasalar eşit olarak korumaktadır.
Tüm kurum ve  kuruluşlarımız, bireyler ve özellikle medya tarafından insanların, insan hakları konusunda bilgilendirilmesi, hak arama bilincinin geliştirilmesine yönelik bir fırsat olarak görülmesi, İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup, hayata geçirilmesi temennisiyle “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününün” tüm insanlığa huzur, sevgi, saygı ve barış içinde bir yaşam getirmesini dilerim.”

Kızıl’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı İSTANBUL MEHMET KIZIL İŞ ADAMI MEHMET KIZIL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI