Advert

Çamurlu Yol Köylüleri Göçe Zorluyor Videolu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Batı Nahiyesine bağlı Göllü Saraçlar (GOLİ) mahallesinde ki yol sorunu vatandaşların Köy'den göç etmesine sebep oluyor.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Çamurlu Yol Köylüleri Göçe Zorluyor Videolu
Çamurlu Yol Köylüleri Göçe Zorluyor Videolu admin
Advert

Son dönemlerde ulusal basına da konu olan Siverek'e bağlı Göllü Saraçlar mahallesinin yol sorunu hala çözülemedi. Siverek Belediyesi'nin " Bizim sorumluluk alanımızda değil" dediği yola sessiz kalan Büyükşehir Belediyesi'nin bu tutumu anlaşılır gibi değil. Köy'de yaşayan veliler her gün dört kilometrelik yolu ancak at arabası ya da traktörle geçtiklerini ve asfaltta bekleyen okul servisine ulaşabildiklerini ifade ediyorlar.

Servis Şoförleriyle Kanlı Bıçaklı Olduk

Üç raporlu engellisi bulunan Köy'ün kış mevsiminin gelmesiyle birlikte dış dünya ile bağlantısı kesiliyor. Her gün aynı rezaleti yaşayan öğrenci velileri ile okul servis şoförleri arasında sık sık tartışmalar yaşanıyor. Öğrenci velileri, okul servisinden köy içerisine gelmesini istediğinde, okul servisi çamura saplanıyor. Çamura saplanan şoförlerle tartışan ve bazen de şiddete varan kavgaların yaşanması nedeniyle de veliler servisten Köy'e gelmesini talep etmekten vazgeçmiş.

İşte Halimiz bu!

Köy sakinleri ise seslerini kimseye duyuramıyor. İki kez CİMER’e, 26 kez Büyükşehir Belediyesine başvurmalarına rağmen birçok başvuruları işleme bile konulmamış. CİMER havaleli valilik, Siverek Belediyesi ve yetkililerle yüz yüze ve telefonla yüzlerce görüşme yapılmasına rağmen sonuç değişmemiş.

Zihinsel engelli kız çocuğunun babası olan Hamit Demirtaş, "Biz kendimizden vazgeçtik, şehre gitmesek de olur. Ama bu çocukların suçu ne? Yetkililer gelsin bu çocukların halini görsünler. Sırf yol olmadığı için köyden sekiz ev Siverek'e ya da asfaltta ki köylere göç ettiler. Yol yapılmazsa bizde mecburen başka köylere göç edeceğiz. Cumhurbaşkanımız sesimizi duysun, bu çocukların vebali ağırdır"

 

 

Çamurlu Yol Köylüleri Göçe Zorluyor Videolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI