Advert

Araçların Kış Bakımı Mutlaka Yapılmalı

Araç sahiplerinin kış öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları gerektiği hususunda uyaran Leblebicioğlu, sürücülerin soğuk hava şartlarına hazırlanmasını, kışı rahat geçirmek için araçların mutlaka bakımlarının yapılması tavsiyesinde bulundu.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Araçların Kış Bakımı Mutlaka Yapılmalı
Araçların Kış Bakımı Mutlaka Yapılmalı admin
Advert

Havaların soğumaya başlamasıyla araçların lastik, motor ve fren sistemi gibi önemli olan aksamlarında bakım yapılması, sürücülerin kışın yolda kalmaması ve sonradan ortaya çıkacak yüksek maliyetli olası arızaların önlenmesi açısından önem taşıyor. Sürücülerin kışın yolda kalmamaları için antifiriz seviye ve dereceleri, lastik diş derinlikleri, motor, aks ve ön takımlar başta olmak üzere detaylı olarak araç bakımının yapılmasının önemli olduğunu belirten Leblebicioğlu , araç sahiplerinin, araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları noktasında uyarılarda bulundu.

Kışın Araç kullanmanın zor olduğunu, bu nedenle araçların kış şartlarına göre hazırlanması gerektiğini söyleyen Leblebicioğlu , "Araçların kış bakımları mecbur yapılması gerekiyor. Araçların antifrizi, yağı, tekerlek kayışları, balata bakımları bunlar mecbur olan bakımlardır. Bu bakımlar yapılmadığı zaman kış aylarında hem yolda kalmalar ve hem de olur, masraflar bir iken iki olur. Bu bakımdan kışlık bakım mecburi yapılmalıdır. Kış bakımında özellikle öncelik olan antifrizdir. Araca antifriz konulduğu zaman bazı şoför arkadaşlarımız kış aylarında ki bütün bakımlarının bittiğini zannediyorlar, ama öyle değil. Sadece antifriz de bakım yetmiyor. Yağ bakımı başta olmak üzere diğer bakımları da önemlidir. Ama önemli olanı antifrizdir. Antifriz kış aylarında hava çok soğuk olduğundan dolayı motordaki don olayını engelliyor. Bundan dolayı antifriz bakımı önemlidir. Antifriz sadece kış ayları için değildir arabanın hem yazlık hem kışlık bakımları içindir. Çünkü antifriz çürümeyi, motorun erken açılmasını engeller."

Kış bakımında aracın baştan aşağıya bakım onarımının yapılması gerektiğini belirten Leblebicioğlu , "Bunun haricinde yağ bakımı, lastik bakımları, balata bakımları ve buna benzer periyodik bakımların hepsi kış girişinde elden geçirilmesi gerekiyor. Sürücülerin kış aylarında rahat bir şekilde araçlarını kullanması için bu bakımların yapılması lazım. Sürücülere kış bakımlarını ertelememelerini tavsiye ederiz.
Soğuk havalarda en çok dikkat edilmesi gereken konunun antifriz olduğunu dile getiren Leblebicioğlu ise, sürücülerin kışı rahat geçirmeleri için araçlarının mutlaka kış bakımlarını yapmasını istedi.

 

"Kar ve kış lastiği dediğimiz bu lastikleri arabalarına takmalıdırlar. Kışın ilk etapta bu bakımların yapılması gerekiyor. Sürücülerimiz kış aylarında kar lastiği olmadan asla yola çıkmasınlar ve antifriz koymadan da kışın arabalarına bilmesinler. Antifriz olmayan arabalar kışın motor tapaları dediğimiz özellikle sabaha ilk marşa vurduğumuzda motor tapalarını patlatır. Ciddi maddi hasarlara neden olur. Şu anda antifriz koymaya başlarlarsa kış ayında kaygısız olurlar, arabalarını da rahat bir şekilde kullanırlar. Antifriz bakımı önemlidir.

Araçların Kış Bakımı Mutlaka Yapılmalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI