Advert

2019 YILI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 1. Ekonomik Durum Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıda Göbeklitepe başta olmak üzere Şanlıurfa'nın turizm, sanayi ve ekonomik alandaki gelişmeleri ile 2019 yılında ele alınması gereken yol haritası belirlendi.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
2019 YILI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ
2019 YILI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ admin
Advert

 

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 1. Ekonomik Durum Değerlendirme Toplantısı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Recep Çiğdem, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Karacadağ Kalkınma Ajansı Başkanı Hasan Meral, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum amirleri, Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrosu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile düzenlendi.

2018 yılı içerisinde yapılan yatırımların ele alındığı değerlendirme toplantısında 2019 yılı için izlenmesi gereken yol haritası hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Şanlıurfa'da özellikle Göbelitepe başta olmak üzere turizm, sanayi, ekonomi gibi konularda görüşlerin sunulduğu toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 4 proje için de protokoller imzalandı.

Protokole göre ajans tarafından Büyükşehir Belediyesi'nin hazırlamış olduğu  'Hz. Eyüp Peygamber Makamı Rehabilitasyonu', 'Edessa'dan Fırat'a Turizm Yolu Projesi', 'Şanlıurfa Fuar Merkezi'nin Teknik Donanım ve Tefrişatı' ve 'Viranşehir - Ceylanpınar Katı Atık Entegre Tesisinin Fizibilite Çalışmalarının Yapılması' konularında maddi destek sağlandı.

Programda ayrıca; Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının 'Kültür Adası Restorasyon ve İşlevlendirme Projesi', Ticaret ve Sanayi Odasının 'Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi Projesi' ile Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş’nin 'Şanlıurfa Tekno-İŞGEM ve Şanlıurfa Tekno-Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projeleri' için de protokoller imzalandı.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ŞANLIURFA'NIN GELİŞİMİNE KATKI SUNAN TÜM ÇALIŞMALARDA VARIZ

Protokollerin imzalanmasının ardından bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Turizm anlamında konaklama dünyanın hiç bir yerinde sadece ve sadece kamu yatırımları ile olmaz. Şuan toplantımızda özel sektör temsilcilerinin hepsi var. Yatırım konusunda şehrimizin planlamalarında otelcilik alanlarının olduğu ve yine sur içi tüm yapılarımızın butik otel yapılabileceği ve başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere hep birlikte tüm yatırımcıları ilimize davet etmemiz lazım. Çünkü otelcilik hizmetinin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için özel sektörün bu işin içerisinde mutlak suretle olması gerekir.

Esnaf Sanatkarlar Birliği ile Büyükşehir Belediyemiz arasında ve yine aynı şekilde Tarım İl Müdürlüğümüz hijyen konusundaki denetimlerini sürdürmelidir. Birlikte hareket ederek esnafımızın denetlenmesi ve hususların belirtilmesi gerekiyor.

Göbeklitepe hikayesi ve yine yazılı, görsel ve film hususunda çalışmaların sürdürülmesi çok önemlidir. Bu değerimizin sınır ötesine taşınması tartışılmaz bir husus. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de yapılacak çalışmalar konusunda hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

2019 YILI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI