Advert

MARDİN DEPOLAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR TAM HIZ

DSİ 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı hummalı bir şekilde sürdürülen, 166 bin kişiye istihdam sağlayacak, 834 bin 380 dekar araziye hizmet verecek olan Mardin Depolaması inşaatında yüzde 65 fiziki gerçekleşme sağlandı.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MARDİN DEPOLAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR TAM HIZ
MARDİN DEPOLAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR TAM HIZ admin
Advert

 

DSİ Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın ve bölgenin mümbit topraklarını su ile buluşturmayı, insanımıza iş ve istihdam alanları açmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Şanlıurfa’dan Mardin’e uzanan zirai sulamaların gerçekleşmesi için sürdürülen yoğun çalışmalar devam ediyor.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinin 43 kilometre doğusunda, Mardin’in ise 55 kilometre batısında yer alan Derik İlçesi, Boyaklı ve Ambarlı köylerinin güneyinde bulunan Mardin depolamasında çalışmalar tam hız devam ediyor.

Bitirildiğinde 834 bin 380 dekar araziye hizmet edecek olan projenin muhtevasında 10,5 milyon metre kare kil dolgu, 6,4 milyon metrekare kazı, 5 milyon metre kare kaya dolgu, yaklaşık 3 milyon metrekare kum-çakıl dolgu ve kuşaklama kanalı inşaatı yer alıyor.  

Depolama inşaatının tamamlanmasıyla yer altı suyu ile yapılan sulamanın sona ermesi beklenirken, yıllardır bölgenin en büyük problemi olan enerji sorununun çözümünde ise büyük bir mesafe alınmış olacak. Yöre halkının bereketini arttıracak olan proje göçünde önüne geçecek.

14 bin dekar arazinin DSİ tarafından kamulaştırıldığı  proje kapsamında depolama inşaatının 1. Kademesinin imalatlarının yapılmakta olduğu bildirildi. 834 380 dekar zirai araziye hizmet ulaştıracak olan kret uzunluğu 12 bin 801 metre homojen kil dolgulu sedde inşaatının yanında bir de kuşaklama kanalı ve üzerindeki sanat yapıları inşaatının devam ettiği belirtildi.

 

 

 

 

 

MARDİN DEPOLAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR TAM HIZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK