RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 11-01-2021 11:04   Güncelleme : 11-01-2021 11:04

Aşevi ihtiyaç sahiplerini mağdur etmiyor

Geçtiğimiz aylarda Hak’ın rahmetine kavuşan, Şanlıurfa’nın değerli ilim adamlarından Aziz Kutluay (Aziz Hoca) ve duyarlı vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik oluşturulan Şanlıurfa aşevi, pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Aşevi ihtiyaç sahiplerini mağdur etmiyor

Şanlıurfa Aşevi, ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyetini gidermeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Hak’ın rahmetine kavuşan, Şanlıurfa’nın değerli ilim adamlarından Aziz Kutluay (Aziz Hoca) ve duyarlı vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik oluşturulan Şanlıurfa aşevi, pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Aşevi Sorumlusu Ali Topal, yaklaşık 10 bin kişinin aşevinden faydalandığını belirterek, günlük ortalama 200 ailenin hazırlanan gıda paketlerinden faydalandıklarını söyledi. Pandemi sürecinin tüm dünyayı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Ali Topal, bu sürecin bir an önce son bulması için duaların arşa yükseldiğini belirterek şöyle konuştu; “Pandemi nedeniyle milletçe zorlanıyoruz. Sadece ülke olarak değil dünya genelinde büyük bir zorluğun içerisindeyiz. Öncelikle Yüce Rabbimin tüm dünya üzerindeki bu sıkıntılı bir an önce alması için dua ediyoruz.

Pandemi sürecince alınan tedbirler kapsamında aşevimizde yemek yapmayı ve dağıtmayı şimdilik durdurmak zorunda kaldık. Bu süreçte aşevimizde dosyası sınıflandırılmış olan ihtiyaç sahiplerimize bizler gıda ve giyim ve kırtasiye yardımlarımızı sürdürüyoruz.

Bu süreçte Aşevimizin kurucusu Merhum Aziz Hocamızı da buradan rahmetle yad ediyoruz. Onun kurmuş olduğu aşevimize duyarlı vatandaşlarımızın da yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz. 

Aşevimizden yemek alan vatandaşlarımızın zor duruma düşmemeleri için mecburen yemeği durdurduk ve kendilerine 2 aylık yetebilecek mutfak ihtiyaçlarını karşılayarak mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz.

Her gün aşevimize 200 aile gelerek etini ekmeğini alıp gidiyor. Dönüşümlü olarak 10 günde bir aile geliyor. Kategorilerine göre sınıflandırdığımız ailelerimiz kendilerine verilen sürelerde aşevimize gelerek vermiş olduğumuz yardımlardan faydalanıyorlar.

Aşevimizde kayıtlı yaklaşık 10 bin kişilik ihtiyaç sahibi kişilerimiz var ve bizler bu kişileri mümkün olduğunca mağdur etmiyoruz. Bu kişilere aynı zamanda 1 buçuk ayda 2 ayda bir gıda ve bilimum ihtiyaçlarını vererek mağduriyetlerini gideriyoruz.

İnşallah bu yıl ramazan ayı öncesinde mart ayında yemek hizmetimizi yeniden faaliyete geçirmeyi de düşünüyoruz. Bu sayede ihtiyaç sahibi ailelerimizde yine her zamanki gibi aşevimizden sıcak yemeklerini ve ekmeklerini alma imkânına kavuşmuş olacaklar. “ dedi.

Haber: Bülent KARACA