Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 06-06-2021 20:52   Güncelleme : 06-06-2021 20:52

Urfa'da Çocuklar "Hayal Kutusu"yla Moral Buluyor

Şanlıurfa'da Hayal Kutusu Projesi çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Urfa'da Çocuklar

Şanlıurfa'da tamamen gönüllülerden oluşan bir grup memur ve üniversite öğrencisi, Hayal Kutusu Projesi ile örnek çalışmalara imza atıyor. Yaklaşık 200 gönüllünün yer aldığı proje kapsamında hastanedeki çocuklar ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verildi.

 Proje sorumlusu Duygu Dartar, "Bizler Hayal Kutusu Projesi olarak bugün Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatış yapan çocuklarımızı ziyarete geldik. Uzun tedavi sürecinde psikolojik açıdan yıpranan çocuklara sosyal etkinlikler, moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Amacımız hastalıkla mücadele eden çocukları ve ailelerini mutlu etmek. Onların yanında olmak ve  hastalıklarını bir süreliğine de olsa unutturmaktır. Bu nedenle bu tür etkinlikleri yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çocukların, bu tür etkinlikler sayesinde hastane ortamından bir nebze de olsa uzaklaştigini görüyoruz. Hastanede yatan çocukların sosyalleşmesi açısından bu tür etkinlikleri çok önemli görüyoruz. Hayal Kutusu Projesiyle hayaller kutuda kalmıyor" dedi.

Çocuklar rengarenk hediyelerini gönüllülerin ellerinden aldı.  Mutlu oldukları gözlendi. Hastane yönetimi ve hasta yakınları duyarlı davranış için proje gönüllülerine teşekkür etti. 

Ekibin sosyal sorumluluk çalışmaları devam ediyor.