Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 17-06-2021 13:10   Güncelleme : 17-06-2021 13:10

Kırboğa ve Başçı, Ankara’da Mevsimlik Tarım İşçilerini Yalnız Bırakmadı

Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başçı, ve Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Şükrü Kırboğa Polatlı’da çalışan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti.

Kırboğa ve Başçı, Ankara’da Mevsimlik Tarım İşçilerini Yalnız Bırakmadı

Mevsimlik tarım işçilerinin çok zor koşullarda mücadele verdiklerinin altını çizen Kırboğa,”600 çadıra yakın 1500 kişinin yaşadığı çadırlarda su ve elektrik yok çok zor şartlarda yaşamaktadırlar. Milyar dolarların havalarda uçuştuğu, birilerinin zenginleştikçe birilerinin ise dibe vurduğu adaletsiz bir dönemi yaşarken; ziyaret ettiğimiz mevsimlik işçilerin yaşam şartlarını gördüğümüzde insanlığımızdan utandık. En temel ihtiyaçlardan dahi mahrum bırakılan bu insanlar ülke ekonomisinin gözünmez kahramanlarıdır. Buradan yetkililere sesleniyorum, bu insanları en azından elektrikten, sudan mahrum bırakmayın.”dedi.
‘MAĞDURİYETLER DİZBOYU’
“İkinci gün Aksaray şerefli Koçhisar bölgesindeki Urfa’dan giden mevsimlik işçi çadırlarını ziyaret ettik.” Diyen Kırboğa, şöyle konuştu:”Kontenyir yerleşim alanı var; ama mevsimlik işçilere kullandırılmıyor, su elektrikten mahrumlar.
KIRBOĞA: SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Şereflikoçhisar ve Polatlı belediye ve kurum amirlerine sesleniyorum: bu insanlar emekçi il sınırlarınız içinde sizlere emek veriyorlar, yerel yetkililer tedaş ve belediyeye emir verilirse hemen suya elektriğe kavuşabilecekler. Biz Gelecek Partisi olarak bu konuların takipçisi olacağız. Ayrıca gittiğimiz tüm çadırlarda çavuşları genel başkanımız İle görüştürdük.”dedi