Şanlıurfa Siyaset
Giriş Tarihi : 21-06-2021 12:26   Güncelleme : 21-06-2021 12:26

Deva Partisi Mahalle Temsilcilerini Belirliyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Karaköprü İlçe Teşkilatı teşkilatlanmada sona yaklaşıyor. Mahalle temsilcilerini belirleyen DEVA kadrolarına yoğun katılımlar oldu.

Deva Partisi Mahalle Temsilcilerini Belirliyor

İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz’ün de katıldığı programa İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut İbrahimoğlu, Karaköprü İlçe Başkanı Av. Sabri Yetim, İlçe teşkilatı ve çok sayıda gönüllü katıldı.

 

Karaköprü İlçe Başkanlığında gerçekleşen programda bir konuşma yapan İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz şunları söyledi: DEVA Partisi olarak bu işe başlarken, gidilmedik yol, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağımızı söylemiştik ve bugün yine sahalardayız. İktidara yürüyen bu demokrasi şöleninde bugün Karaköprü ilçemizde tayin ettiğimiz mahalle temsilcilerimizin yetki belgelerini vereceğiz. Şanlıurfa’nın problemlerine her zaman ses olmaya devam edeceğiz ve hiçbir zaman kayıtsız kalmayacağız. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere bir iktidar boşluğu olduğu kadar bir muhalefet boşluğu olduğunu da biliyoruz. Bu muhalefet boşluğunu biz DEVA Partisi olarak geçici olarak doldurduğumuzu söyleyebilirim. Geçici diyoruz çünkü biz muhalefet partisi olarak devam edecek bir parti olarak kurulmadık. İktidara yürüyen bir yolumuz var. Bu yolumuzda halkımız ile her temasımızda bu iktidara yürüyüş şöleninde herkesi yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün burada görev alacak arkadaşlarımızın mahallerine deva olacakları inancıyla kendilerini tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.

 

Ev sahibi ilçe Başkanı Av. Sabri Yetim ise yaptığı konuşmada şunlara değindi: Karaköprü Gençlik Çalışmaları Başkanlığımız öncülüğünde üye katılım ve yeni mahalle temsilcilerimizin yetki belgelerini vermek için bir aradayız. Yoğun bir katılım yaşadık. Biz burada yetki belgesi törenini düzenlerken içeride de yoğun bir şekilde üye kayıtlarını alıyoruz. DEVA Partisi yola çıkarken birleştirici bir güç olarak yola çıktı. DEVA Partimizde ötekileştirme asla yok. Kardeşlik var, sevgi var, barış var. Milletin önüne bir umut olarak çıkan Sayın Ali Babacan ve ekibinin bir an önce işin başına geçmesi arzulanmaktadır. Sıkıntılar ancak ehil kadrolar ile aşılabilir. Milletimizin göstermiş olduğu bu teveccüh açık bir şekilde bunun göstergesidir. Partimiz Karaköprü’de, Şanlıurfa’da çok hızlı bir şekilde teşkilatlanmasını tamamlayarak hazır olduğunu göstermektedir” dedi

 

Konuşmalar sonrasında yeni mahalle temsilcilerine yetki belgeleri İl Başkanı ve Karaköprü İlçe Başkanı tarafından beraber takdim edildi. Yeni üyelerin ise kayıt formu alınarak kendilerine parti programı hakkında bilgiler verildi.