Şanlıurfa Belediye Haberleri
Giriş Tarihi : 01-07-2021 06:59   Güncelleme : 01-07-2021 07:04

İlk Görev Yerleri Olan Okula Kütüphane Kazandırdılar.

Şanliurfa'nın Suruç ilçesinde ilk atama yerlerinde göreve başlayan bir grup öğretmen düzenledikleri kampanya ile okula Kütüphane kazandırdılar.

İlk Görev Yerleri Olan Okula Kütüphane Kazandırdılar.

Suruç İlçesine bağlı Gölen Mahallesinde bulunan Gölen ilk öğretim okuluna ingilizce branşında atanan ve Müdür Yardımcıligi görevinde bulunan Elif Arslan  yine kendisi gibi aynı okulda göreve başlayan ögretmen arkadaşları ile birlikte Sosyal Medya Hesabı üzerinden " Okulumuzun Kütüphanesi var ,ama Kitapları Yok, Sende Bir Kitapla Destek olmak istermisin " sloganıyla bir kampanya başlattılar.

 

Kampanyanın sosyal medya üzerinden paylaşılmasının ardından yurdun dört bir yanından  destek mesajı yağdı, binlerce bağışçı tarafından posta yoluyla başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara, Adana ve birçok il ve ilçeden beşbine yakın çeşitli kategorilerde  kitap gönderildi.

 

Yine bu  süreçte  öğretmenlerin kişisel çabalarıyla da  Kütüphanin tefrişatında kullanılmak üzere 28 adet masa 30 adet sandalye bir adet  fotokopi makinesi 12 adet  koltuk 8 adet puf boya malzemeleri de temin edidi.

 

Boyanan duvarları , yenilenen rafları ile tam donanımlı bir hale getirilen Kütüphanenin açılışı törenle yapıldı. Açılışa Suruç Ilçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir , Okul İdarecileri ögretmenler ve öğrenciler katıldı.Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü  Özdemir "Oğretmenlerimizin gayretleriyle okulumuz kütüphaneye kavuştu emegi geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederken, özelikle Sayın Kaymakamımıza her konuda bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı şahsım ve  Eğitim Camiamız adına sonsuz  teşekkür ediyorum " dedi

 

Açılış öncesi öğretmen ve idârecileri makamında kabul eden Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş öğretmenleri tebrik etti, yurdun dört bir yanından kampanyaya destek veren bağışçılara teşekkür etti.Okula  güvenlik kamerası taķılacağı müjdesini de verdi.

 

Arkadasları adına konuşan  Elif Arslan ise " Kütüphanemiz öğretmen arkadaşlarım ve İmece usulü birden fazla  farklı bagışçılarımızın desteğiyle yaptırıldı.İlķ görev yerimizde önemli bir projeyi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz.Kampanyaya destek veren tüm bağışçılarımıza ,sesimize kulak veren herkese şahsım ve arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.Kütüphanenin yapılmasında emeği geçen öğretmenlere  teşekkür belgesi verIldi.