MAGAZİN
Giriş Tarihi : 04-07-2021 10:55   Güncelleme : 04-07-2021 10:55

Kanal D Ekranlarında Yayınlanan Aşkın Tarifi Dizisinde Skandal

Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi dizisinde, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Gaziantep’in ilçesi olarak tanıtıldı. Bu skandal hataya, Birecik Kaymakamı Kadir Yaman başta olmak üzere Şanlıurfa’da yaşayanlar tepki gösterdi.

Kanal D Ekranlarında Yayınlanan Aşkın Tarifi Dizisinde Skandal

Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk'ün başrollerini üstlendiği Aşkın Tarifi'nde skandal bir hataya imza atıldı. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve İstanbul’da çekimleri yapılan dizinin bir sahnesinde, patlıcanı ile meşhur Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Gaziantep’in ilçesi olarak tanıtıldı.

 

“ANTEP’TEN GELİYOR”

Dizinin bir sahnesinde, bir oyuncu, “Bu patlıcanlar Gaziantep’ten mi geliyor, burada bulunuyor mu?” sorusuna bir başka oyuncu ise, “Yok Antep’ten geliyor. Buradakileri Sultan annem beğenmez, bu yüzde yüz birebir Birecik patlıcanı” cevabını verdi.

 

Bu sahnede, Birecik’in Antep’in ilçesi olarak yansıtılması Şanlıurfa kamuoyunda büyük tepki gördü.

 

KAYMAKAM YAMAN: BİRECİK’E DAVET EDİYORUZ

Birecik Kaymakamı Kadir Yaman da, bu hataya sessiz kalmadı. Sosyal medyada Kanal D, Aşkın Tarifi ve yapımcı firmanın hesaplarını etiketleyen Kaymakam Duman, “Lezzeti dillere destek balcan hasadına başladığımız bugünlerde, sizi gastronominin kalbi ve Fırat’ın incisi Şanlıurfa Birecik ilçemize kebap yemeye ve dizinin bir bölümünü bu kadim şehirde çekmeye davet ediyoruz” dedi.