Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 26-07-2021 17:55   Güncelleme : 26-07-2021 17:55

Suruç’ta Aşılama İçin Meydanlara Aşılama Stantları Kuruldu.

Suruç ’da mobil sağlık timleri, ilçe meydanında kurulan stantlarda vatandaşlara randevusuz aşı uyguluyor.

Suruç’ta Aşılama İçin Meydanlara Aşılama Stantları Kuruldu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 18 yaş üstüne aşı hakkı tanınmasının ardından, aşılanmanın hızlandırılması için mobil timler oluşturdu. Daha önce kırsal kesime giderek vatandaşı aşılayan ekiplerin yanı sıra Cumhuriyet meydanında kurulan aşı stantları kurularak, aşı olmak isteyenlere randevusuz aşı yapılıyor.

Aşı olmak isteyen vatandaşlar stantlara yoğun ilgi gösterirken Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş “İlçe genelinde aşılama çalışmalarımız sağlık ekiplerince aralıksız olarak sürüyor” dedi.

 

Suruçlu vatandaşlara aşı olma çağrısını yenileyen Başkan V. Kenan AKTAŞ “ Bugün itibariyle “ HAYDİ SURUÇ AŞIMIZI YAPALIM. CORONA VİRÜS’Ü HAYATIMIZDAN ATALIM  “ sloganıyla Cumhuriyet Meydanında ilçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce aşılama çalışmalarına başladık. Standımız kurulur kurulmaz vatandaşlarımız aşı olmak için sıraya girdiler. Ben bir kez daha aşı olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Kendimiz ailemiz ve sevdiklerimiz için lütfen aşımızı yaptıralım” dedi.Başkan V. Aktaş 18ile 25 yaş arasında aşı olmayan gençler arasında yapılacak çekilişle tablet verileceği müjdesini verdi.

 

Öte yandan aşılarını yaptırmaya gelen vatandaşlarla yakından ilgilenen Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi aynı zamanda İlçe Sağlık Müdür Vekili Uzman Dr. Yener Yıldız ise “ Tüm sağlık çalışanlarımızla vatandaşlarımıza aşı yapmak için harıl harıl çalışıyoruz. Bugün Cumhuriyet meydanında yarında Bir Milyoncular sokağında ikinci standımızı kuracağız. Bütün aşı noktalarımızda sağlık personellerimiz gereken bütün önlemleri alıyor.” Dedi.