Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 30-07-2021 14:40   Güncelleme : 30-07-2021 14:40

HDP ve ANAP’tan CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına Ziyaret

Halkların Demokrasi Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı heyeti ve Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı heyeti CHP Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti.

HDP ve ANAP’tan CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına Ziyaret

HDP Şanlıurfa İl eş Başkanları Ziya Çalışkan, Çiğdem Karakeçili ile İl Yönetim Kurulu üyeleri, Haliliye İlçe eş Başkanı Müslüm Aslan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Sıtkı Dursun’dan oluşan heyet dün Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret ederek, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldiler.

Ziyarette Türkiye ve Şanlıurfa gündemine ilişkin konular görüşüldü. Her iki Parti yetkilileri de Ülkenin genişletilmiş parlamenter sisteme ihtiyacı olduğunu ifade ettiler.

Halkların Demokrasi Partisi Şanlıurfa İl Yöneticileri ile Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Yöneticileri muhalefet Partileri olarak sık sık bir araya gelmenin yararlı olacağına dikkat çektiler. CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Halkların Demokrasi Partisi Şanlıurfa heyetine teşekkür etti.

 

Öte yandan, Halkların Demokrasi Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı heyetinin ziyaretinden sonra  Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan, İl Yönetim Kurulu üyeleri Halil Yıldız, Ahmet Altay ve  Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Kadın Kollarından Necla Alakuş, Derya Tahtasız ile Güler Örenlerden oluşan heyet Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Bölenin sorunları ve kadın hakları ile ilgili konular görüşüldü.

Ziyarette Siyasi Partilerin biri birilerine ziyaretlerinin devam etmesinin önemine vurgu yapan CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret eden Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı heyetine teşekkür etti.