Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 18-08-2021 17:20   Güncelleme : 18-08-2021 17:20

Balıklıgöl'deki İşgale Urfalı Yetkililer Sessiz mi Kalıyor?

Şanlıurfa Balıklıgöl haksız işgalle boğuşuyor. Yola masa atan esnaflar fahiş fiyatlarla gelen turisti kaçırıyor. Her akşam esnaflar arasında yer kapma meselesi yüzünden sopalı, bıçaklı, silahlı kavgalar yaşanıyor.

Balıklıgöl'deki İşgale Urfalı Yetkililer Sessiz mi Kalıyor?

Balıklıgöl daha kötüsünü yaşamadı. ŞURKAV tünel üstü bölge paylaşılamıyor. Kanuna aykırı şekilde işgal edilen yerler turist kaçırıyor. Bir çay ve ayran için onlarca lira para talep ediliyor. Ruhsatsız, vergisiz ve kira ödemeden gerçekleşen korsan hizmet nedeniyle yerli ve yabancı turistler zor anlar yaşıyor. Hiç ummadıkları hesap fişleriyle şoka uğrayan turistler kendilerini kavganın ortasında buluyor. 

İşgalecilerle bölge esnafı da birbirleriyle sorunlu. Her gün yaşanan kavgalar bölgede huzur bırakmadı. Vatandaşlar tehlikeli bölge statüsüne aldıkları alandan geçmemeye başladı. Sopalı, bıçaklı ve silahlı kavgaların ne zaman çıkacağı tahmin edilemiyor.

Durum iddiaya göre, Şanlıurfa'da ilgili tüm yetkililere bildirildi ancak olumlu bir sonuç alınamadı. Esnafın işgaliye kavgası devam ediyor.

Vatandaşlar bu durumun Şanlıurfa turizmine büyük zarar verdiklerini belirterek CİMER'e başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Bölgedeki kargaşa devam ediyor.