Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 20-08-2021 18:08   Güncelleme : 20-08-2021 18:08

Gelecek Parti İlçe Başkanı Neden Görevden Alındı

Şanlıurfa Gelecek Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir’in görevden alınmasının altında yatan sebep merak konusu oldu.

Gelecek Parti İlçe Başkanı Neden Görevden Alındı

Son günlerdeki yönetimde yaşanan sıkıntılardan dolayı adından sıkça söz ettiren Gelecek Parti Şanlıurfa yönetiminden bir ilçe başkanı daha görevden alındı. 

Görevden alınan isim Gelecek Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir oldu. Demir, Gelecek Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil ile bazı konularda ters düştüklerini ifade ederek görevden alındığı açıkladı. 
Kamuoyu açıklamasında bulunan Demir, yaptığı açıklamada; “Sahada aktif olmamızın vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı ve yüksek profilli başkan istemediğinden dolayı anlaşamadık.” diyerek görevden alındığını şu sözlerle belirtti;

“Biz Sn. Ahmet Davutoglu'nun temizliğine ve samimiyetine inanarak adil bir geleceği inşa etmek için yola çıktık..

İl Başkanı Sn. Abdullah Yeşil; “İktidara karşı paylaştığın belgeler benim onayımdan geçmeden paylaşma” dedi.

Sahada aktif olmamızın vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı ve yüksek profilli başkan istemediğinden dolayı anlaşamadık.

Biz yola çıkarken halkımıza hakkınızı ve hukukunuzu her platformda savunacağız diye söz verdik…

Hiç bir lobiye boyun eğmeyeceğiz diyerek yola çıktık,
Sözümüzde de durmaya devam ediyoruz.

Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoglu'nun temizliğine ve genel başkan yardımcılarının temizliğine inanıyor gelecek parti'mize gelecek ailemize bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum.

Boynum asidir kesilmeye gelmez.”

Gelecek Parti Ak Parti İle Mi Anlaştı?

Gelecek Parti’nin Şanlıurfa ayağında son zamanlarda meydana gelen sorunların ardından görevden alınan Gelecek Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir’in Ak Parti’nin yolsuzluklarını gündeme getirdiği için el çektirildiği iddia edildi. "Gelecek Partisi, Ak Parti ile anlaştığı için mi Ak Partili belediyelere suç duyurusunda bulunan başkanı görevden aldırlar? sorusu cevapsız kalırken görevden Demir’in en son Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne suç duyurusunda bulunması ve ardından görevden alınması iddiaları doğrular nitelikte oldu.