Şanlıurfa Belediye Haberleri
Giriş Tarihi : 01-09-2021 20:11   Güncelleme : 01-09-2021 20:11

Suruç'ta Taban Suyu Toplantısı.

Muhtarları Tek Tek Dinledi Not Aldı

Suruç'ta Taban Suyu Toplantısı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş  taban suyunun yükselmesi nedeniyle bazı mahallerlerde su baskınlarının yaşanmasının ardından  sorunun çözümü için istişare toplantısı düzenledi.

 

Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıda Taban Suyunun yükselmesi, Vahşi sulama Drenaj kanalları ve tahliye konusu görüşüldü.

 

Su baskınlarının yaşanması nedeniyle vatandaşların sıkıntılarının farkında olduklarını belirten  Başkan V.Aktaş DSİ 15. Bölge Müdürü Mahmut BERBER ve beraberindeki heyet,  Sulama Birligi Başkani Galip Yüzügülen , Tahliye Kanali yetkilisi Murat Özbek ile  istişarlerde bulundu.

 

Sular altında kalan mahallelerin muhtarlarının davet edildiği toplantıda Başkan V. Aktaş muhtarlarin konu ile ilgili talep ve şikayetlerini tek tek dinledi sorunun çözümü noktasında gerekenin yapılacağını belirtti.

 

Toplantıda açıklama yapan  Başkan V.Aktaş " Bazı mahallelerimizde taban suyu yükselmesi ve vahşi sulama nedeniyle sel durumu yaşanıyor kırsal mahallerde yaşayan vatandaşlarımız sorun yaşıyor bu önemli sorunu katilimcilarımızla enine boyuna görüştük sorunun  çözümü için çalışmalarımız sürüyor "dedi.

 

DSİ 15. Bölge Müdürü Mahmut BERBER ise

Suruç Ovaları Tahliye Kanalı Açılması ve Sanat Yapıları 1. Kısım inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek , Proje ile Suruç ve civardaki arazilerde yaşanan taban suyu yükselmesi ve yerleşim yerlerindeki su baskınları önleneceğini söyledi.

 

Öte yandan toplantıya katılan Muhtarlar Kaymakam ve Belediye Başkan V.Kenan ve diğer yetkililere teşekkür etti.