Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 01-09-2021 20:13   Güncelleme : 01-09-2021 20:13

Urfadabugun'ün Haberi O Aileye Umut Işığı Oldu

Urfadabugun.com'un gündeme getirdiği haber yetkilileri harekete geçirdi. 500 TL Kısıtlı yardımla geçinemeyen aileye yapılan maddi yardım miktarı haberimizden sonra 1336 TL'ye çıkarıldı.

Urfadabugun'ün Haberi O Aileye Umut Işığı Oldu

www.urfadabugun.com'un 5 Temmuz 2021 tarihinde gündeme getirdiği dezavantajlı aileye müjde geldi. Daha önce 100 TL eğitim yardımı, 500 TL maddi destek ve elektrik indirimi alan aile daha rahat bir nefes alacak.

 

HABERİMİZ AİLEYE MÜJDE OLARAK DÖNDÜ

 

Urfadabugun.com'un 5 Temmuz 2021 tarihindeki haberden sonra ailenin maddi durumunu inceleme altına alan yetkililer gerekli düzenlemeyi yaptı. Anne Ceylan Demir'in hesabına bundan sonra yapılan yardımlara ek olarak her ay 1336 TL maddi yardım yatırılacak.

 

YARDIM MİKTARI ARTTIRILDI

 

Kurumdan haberimize ilişkin yapılan açıklama şöyle;"Sayın urfadabugun.com muhabiri, Ceylan DEMIR hakkında yapılan inceleme sonucunda; Ceylan Hanım,eşi ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığını, 1 çocuğunun olduğunu,  çocuğunun kendisiyle yaşadığını, çocuğunun eğitimine devam ettiğini, ikamet ettiği evin kira olduğunu ,destek istediğini belirtmiştir.

 

Yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda; ailenin ilçe SYDV'den şartlı eğitim yardımı ( Şartlı Eğitim 100 TL) ve aile yardımı ( 2 ayda bir 500 TL )ayrıca elektrik indirimi 

 aldığı ,ancak aile için yeterli gelmediği anlaşılmış olup çocuğun korunmaya muhtaç çocuk statüsüne düşmemesi için ailenin Müdürlüğümüz hizmet modellerinden Sosyal Ekonomik Destek Hizmet Modelimiz kapsamında Nehircan DEMİR adına 01.09.2021 tarihinden başlayıp 31.08.2023 tarihine kadar 2 yıl süre ile Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti sağlanması ve sağlanacak olan ekonomik desteğin (her ay düzenli olarak  1366 TL ) anne  Ceylan Demir'e ödenmesi uygun görülmüştür. Müracaatçının ihtiyaçları doğrultusunda bilgilendirme ve rehberlik yapılmıştır."

 

Anne Ceylan Demir ve kızı Nehircan Demir artık daha rahat bir nefes alacak.