GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 09:47   Güncelleme : 20-09-2021 09:47

İl Başkanı Cidir ve CHP Heyeti Kısas’ta Aşure Etkinlini Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Yöneticileri ile birlikte Haliliye ilçesine bağlı Kısas Mahallesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen aşure etkinliğine katıldı.

İl Başkanı Cidir ve CHP Heyeti Kısas’ta Aşure Etkinlini Katıldı

Haliliye ilçesine bağlı Kısas Mahallesinde Kısas Kültürünü Yaşatma Derneği ve Kısaslı gençler tarafından organize edilen 14. aşure etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen Aşure etkinliği Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Yusuf Ziya Ural, Cumhuriyet Halk Partisi Siverek Belediye Meclis üyesi Ramazan Gülel, Cumhuriyet Halk Partisi Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı C.Cahit Coşkun, Eğitimden sorumlu İl Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çelik Sendikalardan sorumlu ve İl Başkan Yardımcısı Hacı Tekçakmak ile İl ve İlçe Yöneticileri katıldı.

 

Alevi-Türkmen kültürünün yaşatıldığı aşure etkinliğine katılanlara aşure ikramında bulunuldu. Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Alevi-Türkmen kültürünün yaşatıldığı aşure etkinliğini organize eden Kısas Kültürünü Yaşatma Derneğine ve Kısaslı gençlere teşekkür etti.

İl Başkanı Cidir, Kısas Mahallesinde 14 yıldır geleneksel olarak düzenlenen aşure etkinliğinin İlimizin kültürüne katkı sağladığını belirtti.