GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2021 19:29   Güncelleme : 20-10-2021 19:29

Elektrik kesintileri mahalleyi perişan etti

Kesintileri Urfa'da Bir Mahalleyi Perişan Etti Şanlıurfa'da iddiaya göre sık yaşanan elektrik kesintileri ve tek faz enerji nedeniyle bir mahallede onlarca elektrikli ev eşyası bozuldu. Mahalle sakinleri zararlarının tazminini istiyor.

Elektrik kesintileri mahalleyi perişan etti

 

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi'ne bağlı Dede Osman Mahallesi'nde mahalle sakinlerinin iddiasına göre son günlerde sık elektrik kesintisi yaşanıyor. Bölge vatandaşlarının ifadesine göre; elektrik hatları tek faz üzerinden veriliyor. Bu durum ise elektronik ev eşyalarının bozulmasına yol açıyor. Elektrikli cihazları bozulan vatandaşlar, DEPSAŞ'a tepki gösterdi.
EŞYALAR BOZULUYOR

Şanlıurfa'da son günlerde gündem elektrik kesintileri. Şehrin farklı noktalarında  kesintiler konuşuluyor. Dede Osman Mahallesi 2552. sokak üzerinde ise vatandaşlar canlarından bezmiş durumda. İddiaya göre, hem sık elektrik kesintisi yaşanıyor hem de tek faz üzerinden enerji veriliyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi, cep telefonu şarj aletleri, televizyonları bozulduğunu iddia eden mahalle sakinleri seslerini duyuracak yetkili merci arıyor. 

MAHALLELİ : "HAHO MU EDELİM?"

Mahalle sakinlerinden Ali Demir, " Bizim bu zararımızı kim ödeyecek? Elektrik kesintileri psikolojimizi bozdu. Bir yandan kesintiler bir yandan bozulan ev eşyalarımız. DEPSAŞ'a gitsek zararımızı ödemeyeceklerini biliyoruz. Hakem heyetine gitsek bir ton evrak isteyecekler. Ama ortada bir mağduriyet var. Buraya gelsinler yerinde görsünler. Vatandaş mağdur. Vatandaş perişan haho mu edelim?" diye konuştu.

"DEPSAŞ KAMULAŞTIRILSIN"

DEPSAŞ'ın kamulaştırılmasını isteyen bir başka vatandaş ise, "TEK veya TEDAŞ devletin elindeyken böyle sorunlar yaşanmıyordu. Ne zamanki özelleşti sorunlar arttı. Devlet tekrar el atmalı elektrik işine"  dedi.

ZARAR TAZMİNİ İSTİYORLAR

Maddi ve manevi açıdan mağdur edildiklerini söyleyen mahalle sakinleri elektrik akımının düzenli verilmesini ve dertlerini anlatabilecekleri bir yetkiliye ulaşmak istediklerini ifade etti.

 

Haber: İbrahim Uyğur- Nabi Morçiçek- Gaffar Kaymaz