GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2021 14:20   Güncelleme : 30-10-2021 14:28

Ankara Şube 29 Ekim’i “Çocuklar Ata Biniyor Yüzleri Gülüyor” Etkinliği İle Kutladı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 29 şehit ve gazi çocuğu ile birlikte Atlı Binicilik İhtisas Kulübü iş birliği ile kutladı.

Ankara Şube 29 Ekim’i “Çocuklar Ata Biniyor Yüzleri Gülüyor” Etkinliği İle Kutladı


Etkinliğe Ankara Şube Başkanı Abdullah Gazioğlu Şube yönetimi ve Atlı Binicilik İhtisas Kulüp Başkanı Mustafa Şahin ve yönetimi, Şehit yakınları ve Gazilerin çocukları katıldı.

 

Başkan Mustafa Şahin Yaptığı Konuşmada, Ata sporumuz olan atları bu güzel anlamlı günde Şehit yakınları ve gazilerin ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken artık yeni bir iş birliği geliştirdiklerini bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini dile getirdi. Şehit yakınları ve Gaziler milletin bize bir emaneti olarak gördüklerini ifade ederek başta Şube Başkanlığı olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Şube Başkanı Abdullah Gazioğlu ise: Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi yaptığımız projelerle çeşitli etkinliklerle bir araya getiriyoruz. Ama bugün ayrı bir önemi ayrı bir yeri var çünkü 29 Ekim Programını Atatürk’ün şu sözü ile yola çıkarak planladık. “Ey Yükselen Yeni Nesil! Gelecek Sizsiniz. Cumhuriyeti Biz Kurduk, Onu Yükseltecek ve Yaşatacak Sizsiniz” Biz de Ankara Şube olarak Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyeti ve bize emanet ettiği çocuklarla birlikte kutlamak için burada bir aradayız. Şehidimizin emanetlerinin gözlerindeki o sevinci Gazi çocuklarımızın yüzündeki bu tebessümü görmek her şeye değer. Mustafa başkanım ve yönetim kuruluna şehit yakınlarımıza ve Gazilerimize etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmadıkları için yürekten teşekkür ediyorum.

Ayrıca Atlı Spor Kulübü Başkanı Şahap Gürsoy’a üyelerimize yapmış olduğu Bayraklı selamlamadan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.