Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 30-10-2021 16:02   Güncelleme : 30-10-2021 16:02

Endüstri Mühendisi İş Kadını Saadet Aişeoğlu’nun "Dev-Orman Projesi

Endüstri Mühendisi İş Kadını Saadet Aişeoğlu’nun "Dev-Orman Projesi" olarak adlandırdığı Şanlıurfa’yı yeşertme kampanyasına destek istenildiği gibi değil.

Endüstri Mühendisi İş Kadını Saadet Aişeoğlu’nun

Birkaç ay önce Akdeniz bölgesinde çıkan orman yangınlardan etkilenen ve Şanlıurfa’da yeşil alanların az bulunmasına yönelik bir girişimde bulunmak kent adına bir yeşil alan oluşturmak isteyen Aişeoğlu, aylardır verdiği mücadele ile hem alan tahsisi hemde alan düzenlemesi desteğini Şanlıurfa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından aldı.

 

Şanlıurfa Karaköprü İlçe Sınırlarında bulunan kırsal mahalle Mustafacık’ta bin dönümlük orman alanı tahsisi gerçekleştirilerek 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü yapılacak fidan ekimi için düzenlemeler başladı. Hedef 63 bin ağaç diyerek yola çıkan İş Kadını Saadet Aişeoğlu, Şanlıurfa’nın gerek kent yöneticilerinin, gerek iş adamlarının ve gerekse sivil toplum kuruluşlarının bu konuda yeterli desteğinin olmadığını belirterek tüm kesimlere seslenip Şanlıurfa’yı yeşertecek ve bir orman alanı daha kazandıracak bu kampanyaya destek vermeleri için basın mensupları ile bir araya gelerek çağrıda bulundu.

 

 

Daha önce yemyeşil Şanlıurfa olarak buna benzer projelerde yer alan emekli eğitimci Mehmet Sarmış ve Memleket Sevdalıları Şanlıurfa Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı ile basın mensuplarıyla kahvaltı programında buluşan Endüstri Mühendisi İş Kadını Saadet Aişeoğlu, Şanlıurfalılara seslenerek destek istedi.

 

İş Kadını Saadet Aişeoğlu, yaptığı basın açıklamasında; “ Şanlıurfa’da sadece bir tane bulunan Atatürk Ormanı dışında bir ormanın olmaması ile çıktığım bu yolda neden ikinci bir ormanımız olmasın diyerek bu kampanyayı başlattım. "Dev-Orman Projesi" olarak adlandırdığım bu projede 63 bin fidan kampanyasıyla başladığım bu harekatta birçok yerden destek alırken kentin asıl yöneticilerinden yeterli desteği alamadım. Kent yöneticileri ve stklardan ciddi bir destek gelmiyor. Birçok söz veriliyor ama hala verilen bir destek yok. Bugün bu projemize destek veren arkadaşlarla basın mensuplarıyla bir araya geldik. Şanlıurfa için yapılan bu projeye destek olmaları için Şanlıurfalı tüm bireylere seslenmek ve geleceğimize nefes olacak bu güzel kampanyaya destek vermelerini istiyorum.” Dedi.