Şanlıurfa Siyaset
Giriş Tarihi : 04-11-2021 10:16   Güncelleme : 04-11-2021 10:16

CHP İl Başkanı Cidir, Kızıaly’ın Sergisini Terk Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesi Kızılay Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği resim sergisini terk etti.

CHP İl Başkanı Cidir, Kızıaly’ın Sergisini Terk Etti

 

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesi Kızılay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mozaik AVM Sergi Salonunda kutlama etkinliği ve bağış sergisi düzenledi. Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Kızılay Şanlıurfa Şubesinin daveti üzerine İl Başkan Yardımcıları C.Cahit Coşkun ve Hacı Tekçakmak ile birlikte, Sergi açılışına katıldı. Sergide kara kalem ile Şanlıurfa Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının fotoğrafları da yer alıyordu. Ancak kara kalem ile yapılan fotoğraflarda sadece AK Parti Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının yer aldığını diğer siyasi Parti Milletvekili ve Belediye Başkanlarının yer almadığını gören Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, olaya tepki göstererek, sergi açılışını terk etti.

Sergi salonunu terk eden İl Başkanı Cidir, yaptığı açıklamada; “84 milyon vatandaşın vergileri ile ayakta kalan ve uluslar arası yardımlaşma ve dayanışma örnekleri ile isminden bahsettiren kuruluşunda  her kese eşit hizmet verme her kesime tarafsızca muamele etme kuralı varken maalesef bu gün şanlıurfa’da kızılay haftası münasebeti ile sergilenen resim sergisinde hiçte tasvip etmediğimiz bir manzara ile karşılaştım resim sergisinde Kızılay’a ait çalışma resimlerini görmek isterken maalesef ilimiz Şanlıurfa’nın Belediye Başkan ve iktidar Milletvekillerinin  kara kalem resimlerini gördüm, oysa Şanlıurfalıların teveccühü ve oyları ile seçilmiş muhalefet Vekilleri de var neden onların resimleri yok. Bu ayırımcılık neyin nesi kime bir mesaj göndermedir. Üzülerek belirtiyorum ki bu tutum Kızılay’a ve Kızılay’ın çalışmalarına gölge düşürmüştür. Bu tutumun sergilenmesine vesile olan zihinleri kınıyorum” dedi.