GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 15:56   Güncelleme : 10-11-2021 15:56

Atatürk Şanlıurfa’da Saygıyla Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83’üncü yıl dönümünde Şanlıurfa’da düzenlenen programlarla anıldı.

Atatürk Şanlıurfa’da Saygıyla Anıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Şanlıurfa Yeni Şehitlik’te düzenlenen çelenk sunma törenine; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve il protokolü katıldı.

Şanlıurfa Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumuyla başlayan tören, Garnizon Komutanlığı selamlama mangasının saygı atışı, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu ve sirenlerin çalınmasıyla devam etti.

İstiklal Marşı’nın okunması ve şanlı bayrağımızın yarıya indirilmesiyle çelenk sunma töreni sona erirken, Vali Erin ve beraberindekiler şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

Şehitlikteki törenin ardından Vali Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga ve Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri ile birlikte İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz tarafından makamda ağırlanan Vali Erin ve beraberindekiler, daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen anma programına katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mustafa Kemal Atatürk temalı resim sergisi ziyaretiyle başlayan program, Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından hazırlanan anma programı ile devam etti.

İşaret dili korosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, öğrencilerin Atatürk konulu şiir seslendirmeleri, Yüzbaşı Ahmet Köse’nin “Mustafa Kemal Atatürk’ün Kişiliği” konulu sunumu, “Karanlıktan Aydınlığa” adlı oratoryo gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların canlı seslendirilmesiyle sona erdi.

Programdan sonra öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Abdullah Erin, güzel bir program hazırlandığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.