SPOR
Giriş Tarihi : 13-11-2021 12:57   Güncelleme : 13-11-2021 12:57

Urfalı Kıck Boksçu Avrupa Şanpiyonu Oldu.

Karadağ’da devam eden Gençler Kıck Boks Avrupa şampiyonasında Urfalı sporcu  Emrah Yaşar, 81 kg’de Avrupa şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Urfalı Kıck Boksçu Avrupa Şanpiyonu Oldu.

Bilindiği üzere Urfalı şampiyon sporcu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretleri esnasında Avrupa şampiyonu olacağına dair söz vermişti. Emrah Yaşar, İlk turda Makedonyalı, 2. turda Polonyalı 3. turda Franssız, Çeyrek finalde İtalyan , Yarı finalde Rus ve Finalde Alman rakiplerini yenerek Avrupa şampiyonu olarak böylece Cumhurbaşkanına vermiş olduğu sözü yerine getirmiş oldu.

Kıck Boks Milli Takım Teknik Direktörü Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada; Avrupa kick boks Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık yaptık. Dolayısıyla yapmış olduğumuz hummali çalışmalarımızın elhamdülillah karşılığını şu anda almış durumdayız. Sporcumuz Emrah Yaşar, Karadağ’da devam eden Gençler Kıck Boks Avrupa şampiyonasında çok iyi bir performans ortaya koyarak şampiyon oldu. Şanlı bayrağımızı göndere çektirerek göğsümüzü kabartan bir başarıyı Urfamıza ve Ülkemize kazandırdı. Sn. Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettiğimiz esnada Avrupa şampiyonasında Altın madalya alacağımıza dair söz vermiştik. Çok şükür Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi bu elde edilen başarı inanmanın doğru ve planlı çok çalışmanın bir eseridir. Özetle birbirine İnanan,
güvenen, ekiptaşlık ve takımdaşlık duygusunu yaşayarak ortak paydada buluşan harika bir ekibimiz var, Yardımcılarım Serhat Akagündüz ve Mustafa Şen’e çok teşekkür ediyorum. Bu elde edilen büyük başarı Urfamıza hayırlı ve uğurlu olsun.”dedi

Kıck Boks Avrupa şampiyonu Emrah Yaşar, Hocalarımızla beraber çok çalıştık emek verdik. çok şükür hedefimize ulaştık. Sn. Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettiğimiz zaman söz vermiştim Avrupa şampiyonu olacağım diye hamdüsenalar olsun Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğumuz sözü yerine getirdim. Bu elde edilen başarıda en büyük pay sahibi olan hocalarım Murat hocam, Serhat hocam ve Mustafa hocama çok teşekkür ederim İfadelerini kullanandı.