GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2021 14:34   Güncelleme : 18-11-2021 14:34

GURBETTE ARADIĞI ŞİFAYI KENDİ MEMLEKETİNDE BULDU

Şanlıurfa Mehmet Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binasında İleri Düzey Gırtlak Kanseri Ameliyatı K.B.B Doktorları tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

GURBETTE ARADIĞI ŞİFAYI KENDİ MEMLEKETİNDE BULDU


Kulak Burun Boğaz kliniğinin en büyük ve ağır ameliyatlarından olan Total Larenjektomi ve Bilateral Boyun Disseksiyonu (Gırtlağın Tamamının Alınması Ve Boyunun Her İki Tarafının Temizlenmesi) ameliyatı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi. Operasyonu Kulak Burun Boğaz Klinik Doktorları Uzm. Dr. Semih AK, Öğr. Üys. Uzm. Dr. M. Erkan KAPLAMA yaptı. Ameliyatın zorlu ve takibinin çok önemli olduğunu belirten Öğr. Üys Uzm. Dr. Mehmet Erkan KAPLAMA;

İl dışında gırtlak kanseri teşhisi alan hastamız ameliyat için hastanemizi tercih etti. Bizde semih hocam ile beraber hastamızı başarılı bir şekilde opere ettik. Hastanın gırtlağındaki tümör alındı, boynundaki lenf bezleri temizlendi. Hastamızın bugün ameliyat sonrası on ikinci günü hastamızı taburcu etmeyi planlamaktayız. Hastanemizde bu tarz Kanser ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gerek ilimiz gerek çevre ildeki hastalarımız bizi tercih etmektedirler dedi.

Açıklamalarda bulunan Hasta yakını yaşadığı süreçten memnuniyet duyarak ameliyatın başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek doktorlara teşekkür etti.