EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-01-2022 10:59   Güncelleme : 17-01-2022 10:59

CHP’den Şanlıurfa’da Sokak Örgütlenmesi ve Eğitim Çalışması

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Ülke genelinde ve Şanlıurfa’da Sokak örgütlenmesi ve eğitim çalışmalarını devam ettiriyor.

CHP’den Şanlıurfa’da Sokak Örgütlenmesi ve Eğitim Çalışması

Sokak örgütlenmesi ve eğitim çalışmaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi yaklaşık bir yıldır Parti Okulu Şanlıurfa ve Adıyaman Bölge koordinatörü Fatma Arguz, koordinesiyle, İlimizde eğitim ve sokak öğütlenmesi çalışmaları gerçekleştiriyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Şanlıurfa ve Adıyaman Bölge koordinatörü Fatma Arguz, bir açıklama yaparak, Şanlıurfa’da yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Şanlıurfa ve Adıyaman Bölge koordinatörü Arguz, yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu olarak Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanımız Sayın Hayrettin Cidir ve İlçe Başkanlarımızın destekleriyle, Şanlıurfa İlimizde yaklaşık 1 yıldır Eğitim ve Sokak örgütlenmesi ile ilgili çok güzel çalışmalar yaptık.   Şanlıurfa’da İlçe eğitim kurumlarımızı oluşturduk. Partimizin 2018 Yılında tüzükle beraber belirlediği sokak örgütlenmesi çalışmasını Şanlıurfa’da hayata geçirdik. Şanlıurfa’da bütün İlçelerimizi ziyaret ediyoruz. 1 haftadır Şanlıurfa’da çalışma yapıyorum. Aynı zamanda Vatandaşlarla buluşup sorun ve sıkıntılarını da dinliyoruz. Gördüğümüz Şu Şanlıurfa Merkezde ve İlçelerinde Ülke genelinde olduğu gibi büyük sorunlar var. Şanlıurfa’da başta işsizlik olmak üzere tarımsal ve diğer alanlarda ciddi sıkıntılar olduğunu vatandaşlar bizlere anlattılar. Şanlıurfa’da yaşanan kuraklık ve girdi fiyatlarının aşırı olarak artması nedeniyle, çiftçiler büyük sorun yaşıyor. Edindiğimiz bilgiye göre, sulama birlikleri de çiftçilere yeterli desteği vermediği yönündedir. Suruç İlçesinde DSİ’nin toprak birleştirme çalışmalarında da çiftçilerin sorun yaşadığını öğrendik. Bu sorun ve sıkıntılardan kurtulmak isteyen Bölge insanımız Cumhuriyet Halk Partisine büyük bir teveccüh göstertiyor.  Şanlıurfa’da Partimize ve bizlere ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.