EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-01-2022 13:22   Güncelleme : 21-01-2022 13:25

Memur ve hizmetliler başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir...

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezimiz,Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere diğer hizmet sınıflarındaki personele ve bazı eğitim kurumlarında (öğretmenevleri, rehberlik ve araştırma merkezleri, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde) görevlendirilen öğretmen ve yöneticilere de başarı belgesi verilmesini talep ettik.

Memur ve hizmetliler başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir...

Millî Eğitim Bakanlığı web sayfasında 16.1.2022 tarihinde yapılan haberde, “6 Eylül 2021 tarihinden itibaren okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba sarf etmelerinden dolayı Sayın Bakan tarafından bütün öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderildiği” ifade edilmiştir.

 

Salgın sürecinin etkilerinin devam ettiği bu zor şartlar altında okulları açık tutmak ve eğitim-öğretimi sürdürmek için azami gayret sarf eden öğretmenlerimizin ve idari personelin emeklerinin görülmesi eğitim çalışanlarını memnun etmiştir. Ancak sendikamıza, söz konusu başarı belgelerinin sadece örgün eğitim kurumlarındaki öğretmenlerimize verildiği, okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere, diğer hizmet sınıflarındaki personele ve bazı eğitim kurumlarında (öğretmenevleri, rehberlik ve araştırma merkezleri, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde) görevlendirilen öğretmen ve yöneticilere verilmediği yönünde şikâyetler gelmektedir.

 

Salgının yeni varyantlarla etkisini halen tüm şiddetiyle hissettirdiği bu zaman diliminde yüz yüze eğitimin devamında ve okulların açık tutulmasında memur ve hizmetlilerin, teknik hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı, sağlık hizmetleri sınıfı ve genel idare hizmetleri sınıfı çalışanlarının emekleri, özverileri ve çabaları inkâr edilemez.

 

Bu nedenle, okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere, diğer hizmet sınıflarındaki personel ile başarı belgesi verilmeyen diğer eğitim kurumlarındaki öğretmen ve yöneticilere de başarı belgesi verilmesi gereklidir.

İbrahim Coşkun

Eğitim-Bir-Sen il Bşk