Asayiş
Giriş Tarihi : 30-01-2022 15:00   Güncelleme : 30-01-2022 15:00

CHP’den Valiye AKP İl Başkanı Eleştirisi

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da atanmayan öğretmen Murat K.’nın ve 13 yaşındaki bir kızın intiharının Türkiye’de gündemin ilk sırasına yerleştiği gün, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in bir araya geldiği AKP İl Başkanı ve belediye başkanlarıyla çektikleri fotoğrafı, “Şanlıurfamızı konuştuk” şeklinde paylaşmasını eleştirdi.

CHP’den Valiye AKP İl Başkanı Eleştirisi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, dün akşam AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve AKP Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’yla bir araya gelerek, yan yana çektikleri fotoğrafı, resmi Twitter hesabından “Şanlıurfamızı konuştuk” şeklinde paylaştı. Benzer paylaşım, AKP’li Beyazgül, Kuş ve Kırıkçı tarafından da yapıldı.

Twitter hesabından Vali Erin ile Başkan Beyazgül’ün paylaşımlarını alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, muhalefet partilerinin Şanlıurfa il başkanlarının ve kentin diğer paydaşlarının dışlandığını dile getirerek, “Sayın Abdullah Erin Valim, size saygımız var ama paylaştığınız bu karede bir anormallik yok mu? Şanlıurfa toplantısında AKP İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı size eşlik ediyorsa, muhalefet partilerinin Şanlıurfa il başkanlarını da davet etmeniz gerekmez miydi?” diye sordu.

YANINIZDA YANLIŞLARI ANLATACAK BİRİLERİ OLMALIYDI

CHP’li Mahmut Tanal, devamında şu eleştirilerde bulundu:

“Şanlıurfa’da sorunu yaratanlar, sorunun kaynağı; iktidar kadrolarıdır, AKP’li belediyelerdir. Sadece sorunu yaratanlarla çözüm konuşulur mu Allah aşkına? Yanınızda Şanlıurfa’daki yanlışları, eksiklikleri, sorunları anlatacak birilerinin olması lazımdı.

ATANMAYAN MURAT ÖĞRETMEN HATIRLATMASI

Şimdi Zeynel başkan ve şürekasının “Haydi toplanalım” dediği gün, Şanlıurfa, Türkiye gündeminde ilk sıradaydı. Atanmayan Murat K. Öğretmenimiz yaşamına son verdi. Yine Eyyübiye ilçesinde 13 yaşındaki yavrumuz, canına kıydı.

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’da intihar vakalarının nedenlerinin araştırılarak, çözüm önerilerinin belirlenmesi için TBMM bünyesinde bir araştırma komisyonu kurulmasını talep ettik. AKP bu talebimizi engelledi.

Şimdi toplandığınız o partinin mensupları, intihar mevzusunu açar mı hiç?

ŞANLIURFA KAYIRMACILIKTA TÜRKİYE’DE ZİRVEDE!

Torpil, kayırmacılık, usulsüzlük, liyakatsizlik, adaletsizlik, yandaşı işe alma, belediye ve kamu hizmetlerinden mahrum kalma, çarpık yapılaşma, tarım arazilerini imara açma, eşitsiz uygulama konularında Şanlıurfa, Türkiye’de zirvededir.

Tüm bu sorunların müsebbibi de AKP’dir.

GENİŞ KATILIMLI BİR TOPLANTI OLMALIYDI

Eğer gerçekten Şanlıurfa için toplanılmış olsaydı, intihar vakaları da dikkate alınarak, tüm STK temsilcileriyle, muhtarlarla, tüm partilerin il başkanlarıyla, kaymakamlarla, Emniyet, Milli Eğitim, Aile ve Sosyal Hizmetler ve diğer kamu kurum yetkilileriyle, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası temsilcisiyle, kentin bütün paydaşlarıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirilirdi.

ONLARA GÖRE HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLİK

Zeynel başkan ve saz arkadaşlarıyla Akşam oturmasına giderek, Şanlıurfa’nın ciddi meselelerini konuşamazsınız! Onlara göre Şanlıurfa’da zaten her güllük gülistanlık! Onlar Şanlıurfa halkının elektrik, su, yol, altyapı çilesini, kentteki yoksulluğu, açlığı, işsizliği, çaresizliği size anlatmazlar.

KAPALI KEPENK ÖNÜNDE “ESNAF ZİYARETİ” PAYLAŞIMI!

Zeynel başkan ve saz arkadaşları, bu akşam gezmelerini alışkanlık haline getirdi. Sayın Valim, siz ona uymayın! Geçtiğimiz günlerde de ‘atanmış’ misafiriyle birlikte akşam karanlığında Balıklıgöl bölgesine gitmişti. Kapalı kepeneklerin önünde çekilen görüntüleri, “Esnaf ziyareti” diye paylaşmışlardı!