SİYASET
Giriş Tarihi : 07-02-2022 08:00   Güncelleme : 07-02-2022 08:00

Milletvekili Aydınlık’dan Zamları Geri Çekin Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve beraberindeki heyet kent merkezindeki esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Milletvekili Aydınlık, Hayat pahalılığını nedeniyle, Hükümete zamları geri çekin çağrısı yaptı.

Milletvekili Aydınlık’dan Zamları Geri Çekin Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurlu Üyeleri Miktat Aydınlık, C.Cahit Coşkun, Ahmet Budak ve İbrahim Halil Çelik ile birlikte, esnafı ziyaret etti.

 

Soranlarını Milletvekili Aydınlık’a anlatan esnaflar şunları söyledi: “Sayın Vekilim son bir içerisinde A’den Z’ya her şeye zam geldi. Zamlar nedeniyle, çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz.

Bazı günler siftah etmeden iş yerlerimizi kapatıyoruz. Vatandaşlarımızın alım gücü çok düştü. İnsanlarımız alışveriş yapamaz duruma geldi. Son aylarda elektrik fiyatlarına yapılan yüksek zamlar nedeniyle, faturalarımızı ödeyemiyoruz.  Kiralarımız yüzde 100 arttırıldı. Esnaf olarak ekonomik yönden çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Geçen yıl cep telefonu satış fiyatlarımız bin 500 TL ile 10 bin TL arasındaydı. Şu anda cep telefonlarının satış fiyatları 5 bin TL ile 25 TL arasındadır. Yüksek fiyatlardan dolayı İnsanlar alamıyor. Bizlerde satış yapamıyoruz. Kısacası sık sık yapılan zamlar Ülkemizde ve İlimizde ekonomik yönden her kesimi olumsuz yönde etkiledi”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaptığı açıklamada; “Son yıllarda ve son aylarda Hükümetin sık sık yapmış olduğu zamlar Yurttaşlarımıza ekonomik yönden büyük sıkıntılar yaşatmaktadır. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Herkesin ekonomik yönden büyük sorunları var.  AK Parti tarafından yapılan yanlış politikalar nedeniyle, Sorunsuz insanımız kalmamış durumdadır.

Buradan Hükümet yetkililerine sesleniyorum. Bir an önce Elektrik, Akaryakıt, doğalgaza ve gıda ürünlerine yapmış olduğunuz bu fahiş zamları geri çekin.  Vatandaşlarımız, Esnafımız, Çiftçimiz, İşçimiz, Memurumuz, Asgari ücretlimiz ve Emeklilerimiz hayat pahalılığı nedeniyle, artık ayakta duramayacak hale geldi. Halkın sesine bir önce kulak verin ve gerekeni zaman kaybetmeden hemen yapın” ifadeleri kullandı.