Asayiş
Giriş Tarihi : 08-02-2022 10:22   Güncelleme : 08-02-2022 10:30

Türkiye’de zam yağmuru devam ediyor

Gıdadan giyime, akaryakıttan suya, enerjiye her şeyin fiyatına son bir yıl içinde çok fahiş zamlar yapıldı. Fahiş fiyatlar işçinin emekçinin evine sıçradı. Çarşı Pazar cep yakıyor.

Türkiye’de zam yağmuru devam ediyor

Yağ, yumurta, süt, ekmek derken gıda fiyatları kat kat arttı. Mutfak tüpü cep yakıyor, kömürün fiyatı iki katına çıktı, vatandaş bu kış kömür almakta zorlanırken alamayanlarda perişan halde derken elektriğe de fahiş oranda bir zam yapıldı. Vatandaş bu kış ortada kaldı. Evine uçuk kaçık elektrik faturalar gelen vatandaşlar, faturaları nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor.

 

Asgari ücrete çalışan işçiler gelen maaş zamlarına sevinmeden ortada kaldı. İlk zamlı maaşını alan işçi emekçisi, eve yetişmeden borç ödüyor ve eve ulaşınca ne para kalıyor nede ödemelerini tamamlayabiliyor. Geçim derdine düşen vatandaşlar elektrik faturaları ile perişan hale gelmektedir.

 

 

Elektrik zammı başta olmak üzere tüketim mallarına gelen zamlar geri alınsın. Faturası gelen vatandaşlar şok içinde. Esnaf pandemi zararlarını düşünürken gelen faturalar ile kepenk kapatmakta. Sosyal medyada elektrik faturaları ile tepki gösteren vatandaşın sesine kulak verilmeli.

 

Memleket Sevdalıları Şanlıurfa Derneği olarak, Şanlıurfa adına vatandaşın sesi olmak bu yükselen fiyatlara dur demek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm yetkililere seslenerek bu yaşanan kabusun bitmesini vatandaşın derdine ilaç olmaları için çağrıda bulunuyoruz.

 

 

                                                          

 

Abdulkadir Şanlı

Memleket Sevdalıları Şanlıurfa Dernek Başkanı