KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-02-2022 13:50   Güncelleme : 24-02-2022 13:50

Onikiler Urfa Kültürünü Istanbul'da Yaşatıyor! 

İstanbul'da Şanlıurfa kültürünü anlatmak ve yaşatmak adına kurulan Onikiler Sıra Odası, son dönemlerdeki faaliyetleri ile ön plana çıkıyor. 

Onikiler Urfa Kültürünü Istanbul'da Yaşatıyor! 

İşadamı Reşit Dönmezler tarafından başkanlığı yürütülen Onikiler Sıra Odası, her hafta çeşitli etkinlikler ve yardımlaşmalarla ön plana çıkıyor. 

Şanlıurfa kültürünü her yönüyle yaşatmanın bir görev olduğunu ifade eden Onikiler Sıra Odası Başkanı Reşit Dönmezler, " İstanbul'da  yaşayan Şanlıurfalılar olarak hem Urfa kültürünü her yönüyle yansıtmak hem de yardımlaşma anlamında katkılar sağlamak adına bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız sıra geceleri ise sadece Şanlırfalılara değil İstanbul'da bulunan tüm vatandaşlarımıza açıktır"dedi... 

Onikiler Sıra odasının 22 üyeden oluştuğunu ifade eden Başkan Reşit Dönmezler, " Binlerce yıl çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış asırlardan günümüze ışık tutan tarih ve kültür şehri memleketimizin ruhu, Istanbul'da emin ellerdedir. Yaptığımız yardımlar Şanlıurfalıların hoşgörüsünü ve iyi niyetini simgelemek adına diğer illerin oluşumlarına örnek olarak olarak gösterilmektedir. Bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan  Bahçelievler Belediye Başkanı Dr.Hakan Bahadır'a ayrıca teşekkür ederim "diye konuştu.