Emniyet Genel Müdürlüğü'nün İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, DEAŞ terör örgütüne yönelik "BOZDOĞAN-48" operasyonu kapsamında 16 ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Operasyonlarda 45 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonun Detayları

Ankara, Antalya, Aydın, Düzce, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Sakarya ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen operasyonlarda, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı il emniyet müdürlüklerinin ekipleri, belirlenen adreslere baskın düzenledi. Baskınlarda çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Mücadele Kararlılığı

Operasyon sonrası yapılan açıklamada, "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteği ile durmadan, duraksamadan mücadele etmek" ifadeleri kullanıldı. Bu açıklama, terörle mücadeledeki kararlılığı ve azmi bir kez daha gözler önüne serdi.

Kahraman Polislerimize Teşekkürler

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimize teşekkür edilerek, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" denildi. Bu başarılı operasyonla birlikte, terörle mücadelede önemli bir adım daha atılmış oldu.