Asayiş
Giriş Tarihi : 05-03-2022 13:06   Güncelleme : 05-03-2022 13:06

 Gelecek Nesli Yaşatmak İçin, Uyuşturucuya Hayır

Memleket Sevdalıları Şanlıurfa Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, yayımladığı açıklamada uyuşturucu ile mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak tüm Şanlıurfa’ya seslendi.

 Gelecek Nesli Yaşatmak İçin, Uyuşturucuya Hayır

“Bilindiği üzere gün geçtikte madde bağımlılığı ailemize ve çevremize daha çok nüfuz etmektedir. Bugün bu konuyu ötelediğimiz takdirde yarın çok geç olacağını düşünmekteyim. Geçen hafta madde bağımlısı bir şahsın madde parasını alamadığı için anne ve babasının canına kıydığını haberlerde gördük. Geçen günde madde alamadığı için babasını darp eden bir diğer hadise haberlerde çıktı. Görünen o ki Şanlıurfa’da madde kullanımı artmış ve kontrolden çıkmaktadır.

 

Madde kullanımların önüne geçemezsek gelecek neslin geleceği olmayacaktır. Birçok mahallede, sokaklarda, parklarda, okul çevrelerinde olduğu gibi kentin her bir yerinde uyuşturucu kullanımı ve sokak satıcıları ile karşılaşabiliyoruz. Bu durumun çok vahim hale gelmesi vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

 

Uyuşturucuya hep birlikte dur demesek, yaşanan intihar, hırsızlık, gasp, yaralama ve asayiş olaylarının artmasına sebep olacağız. Her şeyin temeli olan aileden başlamak, yuvalarımızı refaha kavuşturmamız ve çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekir.

 

Memleket Sevdalıları Şanlıurfa Derneği olarak, Şanlıurfa’nın her kesimine seslenerek; “GELECEK NESLİ YAŞATMAK İÇİN, UYUŞTURUCUYA HAYIR” sloganıyla başlattığımız mücadelemize destek vermenizi bekliyoruz.

 

Şanlıurfa Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Yeşilay ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşların yaptıkları çalışmaların daha geniş kapsamlı olması gerektiğini bugün algılayabiliyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’mız sevgi, saygı ve paylaşımcı anlayışı ile tanınmakta ve bilinmektedir. Ama son zamanlarda yaşanan asayiş olayları, intihar vakaları ve madde bağımlılarının kontrolden çıkmaları hadisenin ne kadar büyüdüğünü göstermektedir.

 

Kentimizde bir daha yaşanmasını istemediğimiz bu tür olaylara hep birlikte dur diyebiliriz. Bu çağrımız tüm Şanlıurfa’yadır. Haydi, genç evlatlarımızı bu madde bağımlılığından kurtaralım.

 

“GELECEK NESLİ YAŞATMAK İÇİN, UYUŞTURUCUYA HAYIR”