KADIN
Giriş Tarihi : 08-03-2022 10:18   Güncelleme : 08-03-2022 10:18

Vali Erin’in Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, toplumun iki cinsini oluşturan kadın ve erkeğin insani değerler açısından eşit haklara sahip olduklarını ifade etti.

Vali Erin’in Kadınlar Günü Mesajı

Vali Erin mesajında; “İnancımıza ve inancımızdan daha önce sahip olduğumuz kültürümüze göre, toplumun iki cinsini oluşturan kadın ve erkek, biyolojik olarak farklı yaratılışlara sahip olsalar da insani değerler açısından eşit haklara sahip olmaları gereken bireyler olarak kabul edilir. Medeniyetleri oluşturan milletlerin kimliği kültürle yoğrulur, kültür ise kadına verilen değer ölçüsünde gelişir. Büyük medeniyetlere sahip toplumlarda kültür güçlü aile içinde gelişmiş, güçlü ailenin temeli ise kadının sorumluluğuna verilmiştir. Güçlü aile yapısına sahip olmayan milletler tarih sahnesinden silinip gitmiştir.

 

Güçlü bir devletin temeli olan sağlıklı ailenin oluşturulmasında, çocukların geleceğe hazırlanmasında, eğitiminde en önemli sorumluluğu üstlenen kadınlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle, ‘erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar’.

 

Uygarlığın dev adımlarla ilerlediği bu dönemde, evlat yetiştirmenin zorluğunu çok iyi biliyoruz. Çocukların başta teknoloji olmak üzere her taraftan kuşatıldığı günümüzde evlatlara verilecek terbiye, eski dönemlerdeki kadar basit değildir. İşte bu nedenle gelecekte var olmak istiyorsak, kız çocuklarımıza, kadınlarımıza değer vermek, yüksek vasıflara sahip olmalarını temin etmek en büyük sorumluluğumuz olmalıdır.” dedi.

 

Mesajında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eden Vali Erin, “Ebediyete ulaşmış annelerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, başta şehit annelerimiz olmak üzere varlıklarıyla hayata anlam katan annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız olan tüm kadınların bu özel gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.