Asayiş
Giriş Tarihi : 11-04-2022 10:23   Güncelleme : 11-04-2022 10:23

Vali Erin: Emniyet Teşkilatı Mensubu Olmak Büyük Onur ve Gurur Vesilesidir

Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Şanlıurfa’da şehit aileleri onuruna bir iftar yemeği verildi.

Vali Erin: Emniyet Teşkilatı Mensubu Olmak Büyük Onur ve Gurur Vesilesidir

Şanlıurfa Polisevi’nde, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş’un ev sahipliğinde verilen iftar yemeğine; Vali Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, şehitler için yapılan dualar ve iftar yemeği ile başlayan akşamda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’inci yıl dönümünü kutlamaktan büyük onur ve gurur duyduklarını söyledi.

Emniyet Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası münasebetiyle, milletin huzur ve güvenliği, can ve mal güvenliğinin sağlanması, asayişin temini için gecesini gündüzüne katan, büyük bir fedakârlıkla görevini yerine getiren tüm emniyet personelini tebrik eden Vali Erin, “Emniyet Teşkilatımızın kuruluşundan bugüne kadar vatanımız, milletimiz, kutsal değerlerimiz için şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve şükranla yâd ediyoruz.” dedi.

Yakın zamanda Şanlıurfa’daki bir olayda hayatını kaybeden Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici ve Polis Memuru Cemal Bozkurt’un salonda bulunan ailesine tekrar başsağlığı dileklerini ileten Vali Erin, “Onların şehitliğine şahitlik ettik ve peygamberimize komşuluğa uğurladık.” diyerek, ailelere sabır diledi.

Şehitlerin, peygamberlikten sonraki en yüce makamla ödüllendirildiğini hatırlatan Vali Erin, “Bizim üzerimize düşen sorumlulukların başında, onların arkasından ağlamak olmadığını biliyoruz. Onların arkasında kalanların hayatlarını sürdürmelerinin zorluğunun farkındayız, ancak onların da büyük bir ödülle ödüllendirildiğini biliyoruz. Bize düşen, onların uğruna can verdiği kutsal değerlere sımsıkı sarılmak, onlara layık olabilecek şekilde hayatımıza nizam vermek olduğunu da unutmamamız gerekiyor.” diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü’nün 1845 yılında çıkan bir nizamname ile kurumsal yapıya kavuştuğunu ve bugüne kadar milletine hizmeti canı pahasına ortaya koyan, kahramanca görev yapan güzide kurumlardan bir tanesi olduğunu hatırlatan Vali Erin, “Emniyet Teşkilatımız, büyük bir özveri ve fedakârlıkla görevini yapmaya çalışıyor. Gecesi gündüzü yok. Bir taraftan terör ve teröristlerle mücadele ederken diğer taraftan da birliğimize, bütünlüğümüze inanmış insanlara da büyük bir merhamet ve adaletle, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden korumak, muhafaza etmek, güvenlik ve asayişlerini temin etmek anlamında görev ifa ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa İlinin sorumluluk anlamında zor bir il olduğunu kaydeden Vali Erin, iki buçuk milyonluk nüfusa oranla sınırlı sayıda personelle verilen hizmetin, büyük bir zorluk ve özveri ile gerçekleştiğini belirterek, Şanlıurfa Emniyeti’nin aynı zamanda Barış Pınarı Bölgesinde de güvenlik ve asayişi temin etmede büyük çaba ve gayreti olduğunu anımsattı.

Emniyet Teşkilatı mensubu olmanın büyük bir onur ve gurur vesilesi olduğunu kaydeden Vali Erin, “Bu onur ve gururu duyarken, hiçbir şekilde kibre kapılmayacak, hukuktan ayrılmayacak, ne pahasına olursa olsun hakkaniyetten, adaletten ayrılmayacağız. Disiplin içerisinde, sinirlerimize mutlak surette hâkim olacağız. Vatandaşlarımıza hem bugünü huzurlu hem de yarından umutlu bir ortamı temin etmek için canla başla mücadelemize bundan sonra da devam edeceğiz.” dedi.

Şanlıurfa’da 10 ve 11 Nisan’ın önemli bir tarih olduğunu, 10 Nisan Polis Bayramı ile 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünün bir arada kutlandığını dile getiren Vali Erin, aynı zamanda Ramazan ayında bulunmanın da bu önemi artırdığını ifade ederek, “Bu vesile ile Emniyet Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, şehitlerimizin yakınlarını hürmet ve saygıyla selamlıyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.” diye konuştu.