Asayiş
Giriş Tarihi : 07-06-2022 12:37   Güncelleme : 07-06-2022 12:37

İl Başkanlığı adaylığını resmen açıkladı

Yeniden Refah Partisi'nde il başkanlığı için aday sayısı ikiye çıktı. Önceki dönemde İl Başkan Yardımcılığı yapan İbrahim Halil Kirli il başkanlığına adaylığını açıkladı. Son zamanlarda yaşanan olaylarda sabırla sessizliğini koruduğunu dile getiren Halil Kirli, şu sözlerle adaylığını resmen açıkladı:

İl Başkanlığı adaylığını resmen açıkladı

 

Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Yeniden Refah Partisi'nin il kongresi gerçekleştirilecek.  Şanlıurfa  il başkanlığı ile ilgili bir kaç hususu belirtmek istedim. Birkaç ay önce çeşitli sebeplerden ötürü Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il başkanlığında toplu istifa olmuştu. Sebeblerini de  birçok  hemşehrimiz biliyor. İstifa akabinde genel merkez kendince bazı önlemler almış ve yaptığı istişareler sonucu il başkanlığına maalesef yine İsmail Yavuz'u getirmişti. Teşkilatın toplu şekilde istifa etmesinde baş etken olmasına rağmen Şanlıurfa'yı ne hikmetse tekrardan toplaması için görevlendirilmiştir. Yaklaşık 2 aydan daha uzun bir zamandır Şanlıurfa'da teşkilatlanmaya çalışılıyor. Ama gelinen noktada görülüyor ki maalesef partimiz Şanlıurfa'da ileriye gitmek yerine geriye doğru gidiyor. Ben şahsım adına sabırla bekledim. Beklememin sebebi ise İsmail Yavuz'un küskün olan teşkilat mensuplarını çağırıp tekrardan bir çatı altında toplamasını ümit etmemdi. Ben yaptığım çalışmalarda  kızgınlıkla yapılan istifaların önüne geçmeye çalıştım. Birçoğunu da ikna ettim. Gerek genel merkeze ve bizzat genel merkez teşkilat başkanına durumu ilettim. 3 merkez ilçe başkanı ve yönetimlerini ikna edip tekrardan görevlerinin başında kalmalarını sağladık. Bunuda  genel merkez teşkilat başkanına yazılı olarak ilettim. Bu insanları tekrardan kazanmak için  3 merkez ilçe başkanımızda gerek sosyal medya gerekse medya aracılığıyla biz görevimizin başındayız demelerine rağmen 11 Nisan tarihinde MKYK kararıyla yönetimleriyle beraber görevden el çektirildiler. Sebep ne olursa olsun, bu insanları kaybetmek bu kadar kolay mıydı diye merak ediyorum. Genel merkezde alınan bu karara kimse itiraz etmedi mi? Bu insanları hiç arastırmadılar mı? Hiç kimsenin aklına gelmedi mi bunların içinde Erbakan Vakfından beri işin içinde olan kaç kişi var?  Merak ediyorum kimse sormadı mı bu kadar insanı görevden alıyoruz diye. Bunun partiye zararı ne olur diye düşünülmedi mi hiç.

Ben size asıl sebebini izah edeyim  Eyyübiye'de 92 kişi, Karaköprü'de 70 kişi ve Haliliye'de de yaklaşık 80 kişi sırf il delegesi olduğu için görevden alındılar. Tam 242 kişi tek seferde partiden uzaklaştırıldılar.  Ne için tabiki il delegeleri olduğu için. Ben burdan tüm kamuoyuna soruyorum birçok partinin bir kongrede bile toplayamadigi insanları sırf il başkanı olmak için bu insanlar bana oy vermezler ben il başkanı olamam diye görevden aldırmak hangi akla ve mantığa sığar? Ben bu olaydan  Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan'ın haberi oldunu sanmıyorum. Çünkü o bir Erbakan. Eğer haberi olsaydı Erbakan hocamın yapacağı gibi böyle bir durum karşısında aynı gece tüm işini gücünü bırakır Şanlıurfa'mıza gelir gece yarısı  tüm teşkilâtı toplar bu işi çözer ve aynı gece dönerdi. Davamız böyle bir dava. Bu davanın yükünün altında kalan insanlar var. Ya bu davanın vebali altında ezileceklerini bilmiyorlar ya da makam mevki için ahiretlerini bile bile yakıyorlar. Bu dava şuuruyla yola çıkarak demir çarıklarımı giyerek bu kutlu davaya er olmak için çıktım. Kimseden bir çekincem yok kimseyle bir savaşım yok. Tek savaşım davamıza sahip çıkmak ve bu yolda tek başına kalsamda yürümeye devam etmek. Bu işi yapanlara, bu fitne tohumlarını ekenlere, fitneye ortak olanlara, göz yumanlara ve susup dilsiz şeytan olanlara burdan meydan okuyorum. Fitneniz, oyunlarınız ayağınıza dolanacak. Bu oyunu kuranlara sesleniyorum. İl delegelerini insanları küstürerek  değiştirdiniz. 3 merkez ilçe kongrelerini daha önce salonlara sığmayan kalabalıkların oldu kongre salonlarında değil 20, 30 kişilik ilçe binalarında hatta il binasında  yaptınız. O da yetmedi. Yangından mal kaçırır gibi Şanlıurfa'ya yakışmayan bir şekilde aynı günde yaptınız. Bu korku neden? İl başkanlığı koltuğunuz gidecek diye bu kadar korkmayın. Siz sıratı nasıl geçeceğiz diye korkun. İstediğiniz kadar delegeleri sağlam tutun. Yapabiliyorsanız sadece kendinizi delege yapın. Burdan tüm Şanlıurfa'lı hemşehrilerime ve teşkilata sesleniyorum. Gelin tek çatı altında toplanalım. Birlikte oyunlarını bozalım. Yine yeniden Şanlıurfa'ya yakışır Refaha yakışır şekilde çalışalım. Salonları yeniden dolup taşıralım. Tribünlere değil insanların kalbinde yer edinmek için çalışalım. Toplama 20 30 kişilik sözde kalabalıklara değil, salonları meydanları taşıracak gönül bağıyla malıyla canıyla cihat eden dava erleriyle dolduralım. Burada Gelecek Var! Şanlıurfa için Biz varız. Diyorum ve bugün burada tüm Şanlıurfa'ya ilan ediyorum. Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.