Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan anız yangını, rüzgarın etkisiyle hızla yayılarak Mardin'in Mazıdağı ilçesine kadar ulaştı. Yangında maalesef 12 kişi hayatını kaybederken, 78 kişi de etkilendi.

Olayın Detayları:

Yangın, başlangıçta anız ile örtü yangını olarak Köksalan Mahallesi'nde çıktı ve ardından şiddetli rüzgarın etkisiyle Yazçiçeği, Bağrık ve Ağaçsever mahallelerini de sardı. Mardin'in Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler mahallelerine doğru ilerleyen yangın, ekiplerin ve vatandaşların yoğun çabaları sonucunda kontrol altına alındı.

Sağlık Bakanı'ndan Açıklama:

Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen yangında hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12'ye yükseldi. Yangından etkilenen 78 kişiden 5'i halen tedavi altında, Diyarbakır'da tedavi gören hastalarımızdan 3'ü entübe durumda. Allah'tan rahmet diliyor, hastalarımıza acil şifalar temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yetkililerin Çalışmaları:

Yangının söndürülmesi için Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ve Mardin Valisi Tuncay Akkoyun başta olmak üzere ilgili tüm ekipler seferber oldu. Olayla ilgili detaylı soruşturma ise devam ediyor.

Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.