Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak her alanda desteklenen,  iyi yetişmiş ve ferasetli gençler ile bu ülkenin çok iyi yerlere geleceğini ifade etti

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınlayarak gençlerin bayramını tebrik etti. Başkan Baydilli, umudun her zaman gençlerle yeşerdiğini, onların göstereceği azim ve yapacakları çalışmaların ülkenin kalkınmasında, sınıf atlamasında başrol oynayacağını dile getirdi.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadeleri kullandı: 

"Bugün ülkemizin yeniden ayağa kalkmasında ilk kıvılcımın atıldığı, milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs'ın 104. yıldönümüne ulaşmış bulunmaktayız. Vatan toprağının şer güçlerin elinden alınıp yeniden bağımsızlığa kavuşması için verilen mücadelenin başlangıcı olan bu önemli gün kıymetli gençlerimize bayram olarak atfedilmiştir.

O sıkıntılı dönemlerden çıkıp bugünlere gelen ülkemizin, milletimizin birlik ve beraberliğinin devamında gençlerimizin rolü çok önemlidir. Zor dönemlerden geçerek bugünlere güçlenerek gelen devletimizin, emanet edeceğimiz gençlerimiz sayesinde daha da ileriye götürüleceğine yürekten inanıyorum. Gençler için bir tabir kullanmak gerekirse ülkemizin sigortası ve temel yapı taşları diyebiliriz. Gençlerin kendini yetiştirerek gelecekleri konumda yapacakları çalışmalar ve gösterecekleri feraset ülkemizin geleceğini şekillendirecektir.

Biz de yerel yöneticiler olarak gençlerimizin eğitimine ve gelişimine katkı sağlamak, onlara bu yolda destek olmak için caba gösteriyoruz. Onlar için yaptığımız eğitim tesisleri, spor tesisleri ve faaliyetlerle desteğimizi gösteriyor; onların yalnız olmadığını ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. 

Bugün yıldönümüne ulaşmanın gururu ve mutluluğuyla milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman Şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”