Tüm ihtiyaçları Eyyübiye Belediyesi tarafından karşılanan Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’nde gençlerle sohbet ederek, başarılı olmaları yönünde motive eden Başkan Kuş, “Yenice ve Onikiler Sınav Hazırlık Merkezlerimiz, Süleymanşah Gençlik Merkezimiz ve kitap otaklarımızda siz gençlerin eğitimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sadece eğitim ve eğitim kaynakları konusunda değil, başarılı olmanızı engelleyecek ne sıkıntınız varsa yanınızda olduğumuzu unutmayın. Biz her konuda yanınızdayız, yeter ki siz sınavlarınıza odaklanın, hedeflerinize ulaşın” diye konuştu.

 

Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’nde üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere kaynak kitaplar ve soru bankası setleri hediye eden Başkan Kuş, gençlere başarılar dileyerek ailelerine selamlarını iletmelerini istedi.

 

Taleplerini dile getiren gençler de Eyyübiye Belediyesi’nin kurduğu sınav hazırlık merkezleri olmasaydı, sınavlara hazırlanmak için özel kurslara gitmeye bütçelerinin elvermeyeceğini dile getirerek, desteklerinden dolayı Başkan Mehmet Kuş’a teşekkür ettiler.

 

Yaklaşık 400 gencin sınavlara hazırlandığı Yenice Sınav Hazırlık Merkezi, özel kurslardan çok daha donanımlı fiziki mekâna sahip. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin de öğretmen desteği verdiği sınav merkezinde gençlerin tüm ihtiyaçları Eyyübiye Belediyesi tarafından karşılanıyor. Ders saatleri dışında da Yenice Sınav Hazırlık Merkezi’ndeki etüt salonunda sınavlara hazırlanan gençler, burada internet imkânından da faydalanabiliyor.