Başkan Mehmet Yavuz'un Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Yavuz Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Başkan Mehmet Yavuz yayınladığı kutlama mesajında; “Jandarma Teşkilatımız, 185 yıldır vatan savunmasında, bölünmez bütünlüğümüzün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında görev ve sorumluluklarını üstün bir hizmet anlayışla yerine getirmektedir.

Jandarmamız; kurulduğu günden bugüne kadar,  ülkemizin dört bir tarafında terörle mücadeleden yasadışı örgütlerle mücadeleye, her türlü kaçakçılık suçlarının takibinden organize suç çeteleriyle mücadeleye kadar vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden tüm unsurlara karşı için kahramanca ve fedakârca mücadele etmektedir.
 
Vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev bilinciyle milletimizin takdirini kazanan Jandarma Teşkilatımız, köklü ve başarılı geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlanmaktadır.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve onun ayrılmaz parçası Jandarma Genel Komutanlığı, terörle mücadelede gösterdiği üstün gayret ve büyük fedakârlıkla milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.
 
Mukaddes vatan toprakları uğruna canları pahasına görevini yaparken şehit olan kahraman askerlerimiz, milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır.
 
Büyük bir vazife aşkı ve sorumluluk anlayışı içerisinde görevini yerine getiren jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarını, hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalar için tebrik ediyorum. 
 
Bu vesileyle Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarının, eş ve çocuklarının bu özel gününü kutluyor,  aziz şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve minnetle kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi