Sosyal medya mesajları, araç içi uyarılar ve otobüs yolculuklarında yapılan denetimlerle sürücüler emniyet kemeri takmanın hayati önemini bir kez daha hatırlatıldı. Trafik polisleri özellikle otobüslerde emniyet kemeri kontrolleri gerçekleştirdi.

 

 Bursa-Antalya seferini yapan bir otobüs, Kütahya yakınlarında şarampole yuvarlandı. Neyse ki, otobüste bulunan yolcuların emniyet kemerleri takılıydı. Kazada 5 vatandaşımız hafif yaralandı ve tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

 

 Kazayı yaşayan yolcular, Eskişehir çıkışında trafik polislerinin otobüslerini kontrol ettiğini ve emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulunduğunu belirttiler.

 

Trafik Yoğunluğuna Dikkat Çağrısı:

 

Trafik ekipleri, Kurban Bayramı tatil dönüşü süresince trafik yoğunluğunun arttığını ve sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiğini hatırlattı. Özellikle emniyet kemeri takmayı ihmal etmemeleri ve cep telefonu kullanımını sürüş esnasında minimuma indirmeleri gerektiği vurgulandı.

 

Bayram tatili boyunca yapılan bu uyarıların dikkate alınmasıyla, sürücülerin ve yolcuların güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor. Kamuoyuna duyurulur.