Filmin senaristliğini ve başrol oyunculuğunu Abdullah Aslan, görüntü yönetmenliğini Alper Çakar ve müziklerini İnan Tat Zafer Günen yaptı. Filmde ayrıca Metin Keçeci, Tülay Bulut, Levent Çakır, Ece Baysal, Bilge Parlak, Ayfer Çalgıcı, Şevki Özcan, Abidin Adıyaman, Jale Ak, Zülfü Hamit Altun, Yüksel Aydın ve Rojda Kaya gibi deneyimli ve yetenekli oyuncular da rol aldı. “Ben Babayım Sinema”, toplumun acı gerçeklerine ışık tutan bir yapım olma özelliği taşıyor.

 

 

 

Film, Şanlıurfa’nın mistik atmosferi ve geleneksel kültürlerinin iç içe geçtiği bir sahne geçiyor. Ancak bu masalsı ortamın ardında, küçük yaşta gelin yapılan kız çocukları yaşam hikayeleri ve bir babanın çaresizliği gibi derin ve trajik gerçekler yatıyor.

 

 

 

Doğu ve güneydoğu bölgelerimizin geleneksel düğünlerinde silahların havaya ateşlenmesi, ne yazık ki, sevinç dolu anların arkasında acıları da barındırıyor. Bu geleneksel uygulamada, zaman zaman hayatların kaybolmasına, ailelerin yıkılmasına neden oluyor. “Ben Babayım Sinema, filmi” bu acı gerçekleri yürek burkan bir hikayeyle beyazperdeye taşıyor.

 

 

 

Filmin merkezinde, kız çocuklarında çocuk yaşta gelin almaya karşı çıkan bir baba figürleri bulunuyor. Oğlu askere gittiğinde düğününe katılan bu baba, oğlunu ve kızını mutlu görmek istese de içten içe çaresizlik hissediyor. Elindeki silahla ateşin uzun süreli heyecanı yerine, içinde kırılmadık ve endişeler taşıyor. Bu duygusal ve zorlu süreçte bir babanın iç dünyasını anlamak, seyirciyi derinden etkilemek.

 

 

 

Film, sadece ailelerin yaşadığı dramı değil, toplumun ortalamasındaki farklılıkları da ele almayı düşündürücü bir deneyim sunuyor. Kültürel değerlerimizin yanında, kadın hakları ve çocuk yaşta evlilik gibi önemli meselelere de dokunan “Ben Babayım Sinema filmi”, toplumsal bilinci harekete geçirme amacını taşıyor.

 

 

 

Usta oyuncuların performansları, etkileyici ünlü yönetmen Murat Uygur’un bakışı, hayatın acı gerçeklerine dair çarpıcı bir bakış sunan “Ben Babayım Sinema”, sinema severleri duygusal bir etkiye sahip olacak.

 

 

 

28 Haziran’da Sinemalarda izleyiciyle buluşacak olan “Ben Babayım Sinema”, hayatın içinden gelen güçlü bir öykü sunuyor. Bu film, izleyicileri derinden etkileme ve uzun süreli hafızalardan silinmeyecek bir deneyim vadediyor.