Haliliye Belediyesi’nin lisanslı sporcular yetiştirdiği Yaz Spor Okulları, Tekvando ve Futbol Kursu ile gençlerin hayallerine ulaşmaları için bir platform sağlıyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın spora ve sporcuya verdiği önemin bir sonucu olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sportif faaliyetlerini sürdürüyor. Her alanda gençlerin yanında olan Haliliye Belediyesi, bünyesindeki spor merkezlerinde çeşitli branşlardaki kurslarla çocukları sporla buluşturuyor. Basketbol, voleybol, futbol, judo ve tekvando gibi dallarda eğitim vererek gençlere spor alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor.

Özellikle tekvando ve futbol kursları, minikler tarafından büyük ilgi görüyor. Şampiyon sporcular yetiştirme hedefiyle hizmet veren kurslarda, çocuklar antrenörler eşliğinde teknik ve uygulamalı eğitim alıyor. Öğrenciler, yaz tatillerini bu kurslarla geçirerek akranlarıyla kaliteli zaman geçirdiklerini belirtiyor ve Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a gençlere sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyorlar.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 7-14 yaş grubuna yönelik spor kurslarından faydalanmak isteyen gençler, “444 22 63” numaralı İletişim Merkezi’nden detaylı bilgi alabilirler.