Verdiği teahütte en geç 2- 3 yıl içerisinde alt ve üst yapıyı yenileyecekti ve kesintisiz pırıl pırıl bir enerjiyi çiftçiye, esnafa ve millet'e sunacaktı.
Maalesef 11 yıldır DEDAŞ, ihaleyi alalı taahhüt ettiği şartları yerine getirmedi.
Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Şırnak, Mardin ilerinde faaliyet göstermeye başladığından beri, usulsüz, haksız ve ağır mağduriyetler yaratan uygulamaları ile hep gündemdedir.
Diyarbakır ve Mardin'de ki çıkan yangının kaynağı bilir kişi raporuyla yangının elektrik direğinden kaynaklandığı belirtildi.
Kablolar güçsüz, alt ve üst yapı zayıf ikide bir arıza veriyor.
Ekonomik sıkıntılar yaşayan ve temel geçim kaynakları tarım olan bölgedeki çiftçi, halk elektrik kesintisi nedeniyle tarlalarını sulayamamakta en temel ihtiyaçlardan olan elektriğin olmaması sebebiyle özellikle yaşlılar, çocuklar ciddi bir sıkıntı yaşamaktadır.
Bu Kerbela sıcaklarında kilima, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık Makinesi çalışmıyor.
Çamaşır ve bulaşıkları elle yıkamak zorunda kalmakta; hijyen kuralları sağlanmadığı için hastalıklar ortaya çıkmaktadır.
Elektriğin sık sık kesilip gelmesiyle cihazlar arızalaniyor ve maddi zarara uğramakta vatandaş.
Yaz aylarının gelmesi ile birlikte her gün, her saat köylerde ve mahallelerde elektrik kesintileri yoğunlaşmış bu konuda çok fazla şikayet tarafımıza iletiliyor.
DEDAŞ ihaleyi aldığı 2013 yılından beri bölge de devam eden ve çözülmeyen elektrik ve sulama sorunları sonucunda tarih boyu bereketli tarım bölgeleri olan, en geniş ve verimli arazilerine sahip bölge de zirai faaliyetler ve çiftçilik yapan vatandaşların sayısı azalmakta, tarım arazileri daraltma.
Yıllık mahsul oranları düşmekte ve vatandaşlar göç etmek zorunda kalıyor.
Yine tarım sektöründe kullanılan enerji nakil hatları yetersiz oluşu nedeniyle arazi sulamada sağlıklı enerji elde edilmemektedir ve maddi zarara uğramaktadır göz nuru el emeği heba oluyor.
Bu konuda vatandaş tam sahipsiz kalmıştır.
Muhalefet konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşiyor, vatandaş Cimer ' e şikayet ediyor netice yok.
Ülkeyi yöneten İktidarın sözcüleri sanki geçen yıl Mayıs'ta İktidar olmuşlar bir yıllık İktidarlar konuyu yetkililere arz edeceğiz, ilgileneceğiz, şunu yapacağız bunu yapacağız demekten öteye iş gitmiyorlar.
22 yıllık İktidarsınız ve geldiğinizde Atatürk Barajı, Birecik barajı, Dicle barajı yani GAP projesi bitmiş ve Bu Barajlar elektrik üretimine başlamıştı her şeyde hazıra kondunuz bayri yer üstünde ki elektriği düzene koymaya gayret ediniz.
Eğer Elektrik ihalesini alan şirket üzerine düşeni yapıyor ve vatandaşları mağdur ediyorsa yapacağınız şey sözleşmeyi iptal etmek ve tekrar işletmeyi devlette devir etmektir.
Mustafa Polat Şanlıurfa Demokrat parti il başkanı