Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnsansız Hava Aracı (Drone) Büro Amirliği görevlileri, 12 Haziran tarihinde havadan destekli olarak gerçekleştirilen trafik denetimlerinde önemli sonuçlar elde etti. Yapılan denetimlerde, otomobil ve minibüs cinsi taşıtlarda emniyet kemeri bulundurmayan ve kullanmayan 24 sürücüye, seyir halinde cep veya araç telefonu kullanan 1 sürücüye, muayenesiz araç kullanan 2 sürücüye trafik kanunlarını ihlalden idari para cezası uygulandı.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, ilimiz genelinde trafik düzeninin ve güvenli trafik akışının sağlanması için denetimlerin yoğunlaştırılarak devam edeceğini belirtti. Havadan destekli trafik denetimlerinin, trafik kurallarına uymayan sürücülerin tespiti ve trafik güvenliğinin sağlanması açısından önemli bir araç olduğu vurgulandı.

Drone ile yapılan denetimlerin, sürücülerin trafik kurallarına daha fazla uyum sağlamasına ve trafik güvenliğinin artmasına katkı sağladığı ifade edildi. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, gelecek dönemlerde de havadan destekli denetimlerin sıklaştırılacağını ve trafik kurallarına uymayan sürücülere karşı kararlı bir şekilde mücadele edileceğini belirtti.