Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un, bu duruma kulaklarını tıkadığı iddia ediliyor. Başkan yardımcıları ve müdürlerin, bu olumsuz duruma sessiz kaldığı belirtiliyor.


Halil Aslan'ın ortaya attığı iddialara göre, Eyyübiye Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde faaliyet gösteren bir RANT belediyesine dönüşmüş durumda. İmar ücreti adı altında alınan paraların yasal olmadığı ve vatandaşların mağdur edildiği öne sürülüyor.


Eyyübiye bölgesinde yaşayanlar, belediye başkanı Mehmet Kuş'un, bu konuda duyarsız kaldığını ve halkın sorunlarına kulak tıkadığını dile getiriyorlar. Kuş'un, belediyenin içerisindeki usulsüzlükleri görmezden geldiği ve gereken adımları atmaktan kaçındığı ifade ediliyor.


Gelen bilgilere göre, belediye içerisindeki bazı yetkililerin, bu rant düzenine bilerek veya bilmeyerek destek verdikleri ve bu nedenle sessiz kaldıkları iddia ediliyor.


Halil Aslan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar, Eyyübiye bölgesindeki halk arasında büyük yankı uyandırdı. Vatandaşlar, belediye yönetiminin şeffaf olmamasından ve sorunlara çözüm üretmemesinden şikayet ediyorlar.


Yaşanan bu gelişmelerin ardından, Eyyübiye Belediyesi'nden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, kamuoyu, belediye yetkililerinden ve başkan Mehmet Kuş'tan konuyla ilgili net bir açıklama bekliyor.