Olayın Gelişimi

Olay, Kısas Mahallesi yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, sulama kanalının yanında yürüyen vatandaşlar, kanalda hareketsiz yatan birini fark etti ve hemen yetkililere haber verdi. İhbar üzerine olay yerine AFAD, sağlık, itfaiye, jandarma ve dalgıç polis ekipleri sevk edildi.

Kurtarma ve İnceleme Çalışmaları

Olay yerine gelen itfaiye ve dalgıç polis ekibi, koordineli bir çalışmayla cesedi kanaldan çıkardı. Sudan çıkarılan ceset, ilk incelemelerin ardından otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kimlik Tespiti ve Şüpheler

Cesedin kayıp olan Suriyeli H.Y.'ye ait olabileceği düşünülüyor. Ancak kesin kimlik tespiti ve ölüm nedeni, Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsi sonrasında netlik kazanacak. Yetkililer, cesedin kimliği ve ölüm sebebiyle ilgili detayların otopsi sonrası kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Olayın Ardından

Olay, Kısas Mahallesi sakinlerini derinden etkiledi ve bölgede büyük bir merak ve üzüntü yarattı. Jandarma ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatarak, sulama kanalındaki ölümün nasıl gerçekleştiğini araştırıyor.
olayla ilgili soruşturma başlatıldı