GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2023 18:47   Güncelleme : 16-03-2023 20:48

HDP ve DBP il örgütleri selde zarar gören mahalle ve köylerde ziyaretler gerçekleştirildi

HDP ve DBP il örgütleri ile milletvekillerimizden oluşan 2 ayrı heyet ile selden etkilenen mahalle ve köylerde ziyaretler gerçekleştirildi. Mence mahallesi ve Eyyübiye devlet hastanesine gerçekleştiren ziyaret sırasında yurttaşlar alınmayan tedbirler nedeniyle isyanını dile getirdi. 

HDP ve DBP il örgütleri selde zarar gören mahalle ve köylerde ziyaretler gerçekleştirildi

Depremden ağır etkilenen bir diğer bölge olan Yarımtepe köyünde 3 günden bu yana elektrik ve suların olmadığı, köyü çevreleyen DSİ kanallarının kapaklarının kapatılması sonucu köyün 3 taraftan sele maruz kaldığı köylüler tarafından dile getirildi. 
Ayrıca köyün kadim dere yatağına Karaköprü belediyesi tarafından bir halısaha yapıldığı ve yine DEDAŞ tarafından yüksek gerilim hatlarının bu alandan geçirildiği görüldü. Ne yazık ki tüm bu yatırımların, derenin doğal sınırına erişmesi sonucu sel sularıyla sürüklenerek yok olduğu gözlemlendi.
Köy muhtarı M.Ali ÇOBAN 3 günden bu yana yetkililere ulaşamadığını ve hiçkimsenin köye uğramadığını söyleyerek sele kapılan hayvanlar olduğu, bunlarla ilgili tutanak tutularak köylüye yardım yapılması talebini iletti. 
HDP il örgütünün olarak halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve zararlarının tazmini konusunda takipçi olacağımızı arz ediyoruz.

AdminAdmin