YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 14:12

KAPAKLI PASAJINA ŞOK POLİS BASKINI

Şanlıurfa’da elektronik eşyaların ve cep telefonların satıldığı Kapaklı Pasajı’nda polisin, kaçak cep telefonu satışı yapılan bir işyerine baskın yapması sonucu gerginlik çıktı. Polisin baskınına tepki gösteren pasaj esnafı, işyerlerinin kepenkleri kapatarak eylem yaptı.

KAPAKLI PASAJINA ŞOK POLİS BASKINI


ŞANLIURFA- Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, Suriye ve Irak üzerinden yurda kaçak yollarla getirilen gümrük kaçağı cep telefonlarının kent merkezindeki Kapaklı Pasajı'nda toptan ve perakende olarak satıldığı ihbarını aldı.

Bunun üzerine harekete geçen resmi ve sivil polis ekipleri, kaçak telefon satışı yaptığı belirlenen iş yerlerine sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Operasyonda, arama yapılan iş yerlerinin tezgahlarında ve gizli bölümlerinde çok sayıda gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

Polisin telefonlara el koymasına öfkelenen işyeri sahipleri ile polis arasında gerginlik çıktı. Yaşanan arbedede 3 kişi gözaltına alındı. Polisin operasyon yaptığını gören diğer cep telefonu satıcıları ise iş yerlerinin kepenklerini kapatarak pasaj önünde toplandı.

İşyerlerini açmamak için polise tekpi gösteren esnafların toplanması üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi gönderildi.

Yüzlerce esnafın toplandığı pasaj önünde gerginlik kısa süre sonra sona erdi.

AdminAdmin