FETÖ'nün her türlü faaliyetine karşı kararlılıkla mücadele eden güvenlik güçlerimiz, aziz milletimizin huzur ve güvenliği için önemli bir adım attı. Operasyonlar, FETÖ'nün devlete sızma ve halkımızın birlik ve beraberliğini bozma planlarını alt üst etti.

 

Operasyonlar kapsamında, Adıyaman'dan Zonguldak'a, Aksaray'dan Kırıkkale'ye kadar birçok ilde FETÖ'ye yönelik detaylı çalışmalar yapıldı. Şüphelilerin, örgüt sorumlularının talimatıyla kamu kurumlarına yönlendirildikleri, sınavlara başvuran örgüt üyelerinin çeşitli kodlamalarla sınavı kazanmalarının amaçlandığı, ByLock kullanıcıları olduğu ve ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edildi.

 

Bu başarılı operasyonlar, ülkemizin güvenliği için fedakarca çalışan güvenlik güçlerimizin azmi ve kararlılığının bir göstergesi olarak ön plana çıkıyor. Operasyonları gerçekleştiren Cumhuriyet Başsavcılıklarına, MİT Başkanlığına ve kahraman polislerimize teşekkür ediyor, milletimizin dua ve desteğinin her zaman yanlarında olduğunu belirtiyoruz.